Tänases põlluinfos kirjutab Scandagra Eesti agronoom-nõustaja Tiiu Annuk erinevatest putukatest, kes põldudel omatahtsi majandades suurt kahju võivad teha.
Eelmise nädala soojade ilmade tõttu on putukad väga aktiivseks muutunud ja nende arvukus on tõusnud. Nii lehetäisid, ripslasi, viljakukkesid jt. võib arvukalt kohata teraviljadel. Suvirapsil on põhiliselt näha maakirpe, hiilamardikaid ja kapsakoisid. Ka varre-peitkärsakaid võib kohata ja talirapsil kõdrasääske. Lisaks eelnimetatutele veel paljusid teisi kahjureid kui ka kasureid nagu lepatriinud jt.
Kapsakoi lendlus oli eelmisel nädalal massiline. Teda võis kohata nii rapsipõldudel kui mujal kultuuridel, kus eelmisel aastal kasvatati rapsi. Arvestades eelmise aasta ulatuslikke kahjustusi, ei tohiks seda tähelepanuta jätta.
Kapsakoid võivad kahjustada nii suvi- kui ka talirapsi. Talirapsil kahjustavad noori kõtru ja seemneid. Kapsakoi tõrjet alustatakse, kui ühel taimel on 5-10 röövikut või kui selliseid taimi on põllul vähemalt 10%.
Kuna suvirapsil on mõnel pool juba õisik moodustunud, tuleb jälgida ka hiilamardikate arvukust. Talirapsil on näha ka esimesi suuremaid kõdrasääse kahjustusi.
Viimane aeg on panna paika ka hernemähkuri tõrjeplaan. Hernepõllule pannakse 1 feromoonpüünis kolme hektari kohta. Püüniseid on soovitatav panna põllu äärest 6-10 m sissepoole. Kui püünisesse tuleb ööpäevas vähemalt 5–10 liblikat, siis on lendlus küllalt tugev ja tuleks pritsida.
Loe kõigest pikemalt
SIIT.
.
Seotud lood
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.