Võrsetel ja vartel võivad esineda helepruunid triibud (koore moondumine), võrsete tipud surevad. Moondunud varre osa võib olla kuni 15cm pikk. Laikudel võib esineda hõre eoskirme. Eoskirme esineb sagedamini kõtradel olevatel laikudel. Tugeva nakkuse korral kõdrad ei arene normaalselt, vaid on deformeerunud ja moondunud. Nakkus säilib seemnetel ja taimejäänustel 10 kuud, levides eostega tuule ja vihma abil. Saagilangus tekib lehestiku hävimisest, kõtrade kahjustusest ja enneaegsest avanemisest. Haigus võib levida ka teistel ristõielistel (kõik kapsa liigid, valge sinep) ja peedi põldudel. Haigust kannavad edasi ka ristõielised umbrohud. Haiguse tõrjel on oluline koristusjäänuste sissekünd. Seemned tuleks puhtida. Soovitatakse pritsida, kui 20% taimedest on nakatunud.
Lisaks haiguste tõrjele, on väga oluline taime kasvu reguleerimine. Pika sügisese kasvuperioodiga ning õigeaegse külviga, võib juhtuda, et taim kasvab üle. Ülekasvanud taim on haigustele enam vastuvõtlik ning oluliselt väheneb ka tema talve- ning külmakindlus. Et ennetada taimede ülekasvamist, tuleb tõsta nende külma- ja talvekindlust, soodustada juurte kasvu, suurendada juurekaela läbimõõtu (juurekaela läbimõõt olgu üle 6-8mm). Samuti tuleks taim viia võimalikult maapinna lähedale, kasutades erinevaid fungitsiide ja kasvuregulaatoreid.
Nii kasvureguleerimiseks kui haiguste tõrjeks on turul väga mitmeid tooteid. Kõige varem on lubatud kasutada Toprex 375 SC’d alates esimesest pärislehest, kuid soovitame toodet kasutada 3-4 pärislehe faasis, aga mitte hiljem kui rapsil on 6 lehte. Sügisesel kasutamisel pidurdab see tõhusalt kasvukuhiku väljavenimist ega lase rapsil liiga palju kasvada, samal ajal stimuleerib tugevama juurestiku arengut. Tootel on lisaks tugev rohendav toime. Talirapsil on toodet sügisel lubatud kasutada 1 kord, kulunormiga 0,3 l/ha. Toode on väga hea mõjuga fomoosi, tõusmepõletiku ja kuivlaiksuse vastu ning hea mõjuga tsülindrosporioosi vastu. Toprex 375 SC kasutamist saab ühildada teraviljavarise tõrjega, kui selleks peaks vajadus olema. Toode on segatav herbitsiididega (Salsa), insektitsiidide ja leheväetistega.
Caryx on väga tugev kasvuregulaator ja suhteliselt äkilise mõjuga, fomoosi vastu on mõningase mõjuga. Sügisene kasutamine hoiab ära talirapsi liiga jõulise vegetatiivse kasvu ning kasvupung püsib maapinna lähedal. Lumi katab madalamat kompaktset taime paremini ja kaitseb tuule ning külmakahjustuste eest. Caryx’iga töötlemine annab parema võimaluse kriitilised talvetingimused üle elada. Kasutatakse alates kolmandast lehest kuni leheroseti moodustumiseni, lubatud kasutada 1 kord sügisel, kulunormiga 0,7-1,4 l/ha.
Alates 4. pärislehe faasist on lubatud kasutada nii talirapsil kui -rüpsil toodet Tilmor. Tilmor on väga hea kasvuregulaator ja fungitsiid, hoides ära enamikke haigusi (tõusmepõletik, fomoos, tsülindrosporioos, kuivlaiksus), mis võivad mõjutada saaki.
Taimede kasvureguleerimiseks tuleb vastavalt kultuuri kasvufaasile valida õige kulunorm: Kui talirapsil ja -rüpsil on 5-6 lehte, kasutada kulunormi 0,8-1,0 l/ha. Kui talirapsil ja -rüpsil on 7-8 lehte, tuleb efektiivseks toimimiseks kasutada kulunormi 1,0-1,2 l/ha. Hooajal on lubatud pritsida kuni 2 korda.
Orius 250 EW on väga tuntud toode, mida on lubatud kasutada nii seenhaiguste tõrjeks, kui kasvu reguleerimiseks talirapsil (ei ole lubatud talirüpsil). Vajadusel kasutada sügisel talirapsil, alates kolmandast lehest, kulunormiga 0,5-0,75 l/ha, lubatud kasvuregulaatorina 1 kord kasvuperioodil. Samuti tuntud toode on Folicur, mis on lubatud kasutada seenhaiguste tõrjeks sügisel, nii talirapsil ja -rüpsil. Lisaks haiguste tõrjele, stimuleerib toode juurekava arengut ja pidurdab varre kasvu. Sügisel on lubatud pritsida rapsi ja rüpsi 5 - 6 lehe faasis, kulunormiga 0,5 l/ha, kasvuperioodi jooksul võib kasutada kuni 2 korda. Nii Orius 250 EW kui Folicur sisaldavad ühte ja sama toimeainet- tebukonasool 250 g/l.
Lisaks on lubatud kasutada kasvuregulaatorina (varem ainult fungitsiidina) Juventus 90, talirapsil kulunormiga 0,5-0,8 l/ha. Hooajal on lubatud pritsida 1 kord.