16.-19. augustini viibivad Eestis missioonil Euroopa Komisjoni veterinaareksperdid, kes analüüsivad seakatku tõkestamise võimalusi. Eksperdid kohtuvad kolme päeva jooksul kõigi seakatku tõrjes osalevate ametkondade, teadlaste, jahimeeste ja seakasvatajate esindajatega.
Veterinaar- ja Toiduameti peadirektori asetäitja Olev Kalda sõnul on ekspertide visiidi peamine eesmärk analüüsida võimalikke põhjuseid, miks taud on Balti-Poola regioonis suveperioodil taas farmidesse jõudnud ning ka metsades jätkuvalt uutele aladele edasi levimas. Visiidi käigus hinnatakse nii metsas kui farmides rakendatud ennetus- ja tõrjemeetmete tõhusust.
„Eile õhtul Eestisse saabunud eksperdid kohtuvad kolme päeva jooksul kõigi seakatku tõrjes osalevate ametkondade esindajatega. Esimesel päeval on fookuses nii koduseafarmides kui metsas rakendatavad bioohutusmeetmed, kavas on kohtumine veterinaarjärelevalveametnike ja teadlastega,“ ütles Kalda. „Kohtumise teisel päeval keskendutakse metssigade populatsioonis leviva katku tõkestamiseks rakendatud jahinduslikele meetmetele.“Missiooni tulemused ja ekspertide soovitused edastatakse kirjalikus raportis. Komisjoni eksperdid külastasid Eestit viimati märtsi lõpul, mille tulemusel valminud raportis anti soovitusi küttimisstrateegia ja lisasöötmise osas, samuti bioohutusmeetmete, järelevalve ja teavituse tõhustamiseks.Inimestele sigade katk ohtu ei kujuta, kuid võib põhjustada ulatuslikku majanduslikku kahju seakasvatussektorile. Iga loomapidaja peab täitma kehtestatud bioohutusnõudeid, et oma loomi taudi eest kaitsta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Maaeluministeerium saatis kooskõlastusringile maaeluministri määruse „Sigade klassikalise katku ja sigade Aafrika katku tõrje-eeskiri“ muutmise eelnõu, milles täpsustatakse metssigade populatsioonis leviva seakatku tõrjeks kehtestatud bioohutusnõudeid. Peamise muudatusena lisandub kohustus metsaettevalmistustehnika puhastamiseks enne selle taudivabasse piirkonda viimist, teatas Maaeluministeerium.
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.