Eesti suurim toiduainetööstuse ettevõte AS HKScan Estonia renoveeris 2,2 miljoni eurose investeeringuga Talleggi Rannamõisa broilerifarmi. Kahekümnest hoonest koosnevat farmikompleksi renoveeriti kaks aastat, aastas kasvab seal ligi 3 miljonit tibu.
- HKScan Estonia renoveeris Eesti suurima broilerifarmi Foto: HKScan Estonia
HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul on tegemist efektiivsust tõstva investeeringuga tänu millele tagatakse keskkonnasõbralikum tootmine ning parandatakse lindude heaolu ja pidamistingimusi. „Uutes Talleggi Rannamõisa broilerifarmi linnukasvatusruumides on kvaliteetsem õhk, parem valgustus, uued söötmis- ja jootmissüsteemid. Lisaks võtsime farmis kasutusele uue tehnoloogia, mille abil on võimalik arvuti vahendusel reaalajas jälgida ja kontrollida lindlate sisekliima näitajaid ning vajadusel kiiresti korrigeerida kui midagi on paigast ära. Uus tehnoloogia võimaldab operatiivselt jälgida ja analüüsida farmikompleksi sööda- ja küttekulusid, mis omakorda tagab majanduslikult efektiivsema tootmisprotsessi,“ rõhutas Mere.
„Pidades silmas Euroopas levivat ning nüüd ka Põhjamaadesse jõudnud linnugrippi, parandasime ka oluliselt farmi bioohutusmeetmeid ning paigaldasime muuhulgas uue desovanni, kust farmi sisenev ning sealt väljuv transport peab alati läbi sõitma. Lisaks paigaldasime kõigile lindlatele bioohutustaseme tõstmiseks ning soojustamiseks killustikust vundamendi,“ lisas Mere.Talleggi linnukasvatussüsteemi kuulub haudejaam ja 11 farmi – noorsugulinnufarm, neli sugulinnufarmi ja kuus broilerifarmi. Tõulinnud ehk sugunoorlinnud kasvatatakse üles Saha noorsugulinnufarmis. 23-nädalased munemisküpsed kanad siirduvad nelja sugulinnufarmi, mis paiknevad üle Eesti. Sugulinnufarmides munetud munad jõuavad Loole, kus asub Talleggi haudejaam ning kus kooruvad munast tibud. Loo haudejaamast liiguvad tibud edasi Talleggi kuude broilerifarmi, mis asuvad valdavalt Tallinna lähiümbruses.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
16. veebruaril Brüsselis toimunud Copa-Cogeca linnuliha ja munade töögrupi kohtumisel märgiti, et linnuliha tarbimine tõuseb sel aastal hinnanguliselt 3,5% võrra, kuid hindadel on siiski surve alanemise suunas. EL linnuliha import suurenes möödunud aastal 2,8% võrra, kusjuures Ukrainast 13% võrra.
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.