• 04.06.19, 17:03
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

OTSE PÕLLULT: Järgmine arenguetapp on käes

Taliteraviljad on jõudmas loomisfaasi, suviodrad on võrsunud väga hästi, raps ja põldhernes arenevad samuti heas tempos. Mis töid nende kultuuride põldudel tegi põllumees ja BASFi agronoom Kristjan Kasearu, saate lugeda tänasest blogist.
Taliteraviljad on jõudmas loomisfaasi.
  • Taliteraviljad on jõudmas loomisfaasi. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Taliteraviljad on jõudmas loomisfaasi. Kõige varajasemal sordil ’Ramiro’ on näha viljapead. Ka hilisematel sortidel on lipuleht siinkandis välja arenenud. Esimesest haigustõrjest on möödas 3 nädalat. Kuna seenhaiguste levikuks on väga soodsad tingimused, ei kannatanud rohkem teise haigustõrjega oodata. Lehelaiksustel on pikk peiteaeg. See tähendab, et nakatumine võib olla toimunud, aga visuaalseid sümptomeid veel ei esine.
Tegin osades talinisudes haigustõrje Priaxor Power Pack lahendusega 0,5 l/ha Curbatur+ 0,5 l/ha Priaxor ning osades Viverda 1 l/ha. Need tooted tagavad pika mõjuaja erinevate haiguste suhtes ja positiivse füsioloogilise mõju.
Kui nisude õitsemisajal peaks tulema niiske ja vihmane ilmastik, kaalun ka fusarioositõrje tegemist. Seda on võimalik teha ca 5 päeva õitsemise kestel. Varajasem ja hilisem tõrje head efekti kahjuks ei anna.
Suviodrad on võrsunud väga hästi. Taimik on tihe ja alustanud kõrsumist. Leian, et siin on mõistlik alustada kasvureguleerimist ja teha esimene fungitsiid. Kasutan kasvureguleerimiseks Medax Max 0,3 kg/ha. Fungitsiidiks valin Priaxor 0,5 l/ha. Hilisel odral teen kahekordse haigustõrje, ehk lipulehes või loomise algul teen veel korra Priaxor 0,5 l/ha Lisan paagisegusse leheväetisena mikroelementide segu, kus on magneesiumit, mangaani, vaske, tsinki, rauda.
Suviodrad on võrsunud väga hästi.
  • Suviodrad on võrsunud väga hästi. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Suviraps on vahepeal kasvatanud mitu lehte juurde. Taim saab hästi toitaineid kätte. Hea meel on näha, et umbrohud kolletuvad ja herbitsiid Cleravo on toiminud hästi. Isegi orasheinal on näha heledaid klorootilisi lehti.
Suviraps on vahepeal kasvatanud mitu lehte juurde.
  • Suviraps on vahepeal kasvatanud mitu lehte juurde. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Väikeste keskmiste lehtede vahel on juba märgata esimesi hiilamardikaid, kes on ootel, et asuda kahjustama noori arenevaid õiepungasid. Samuti on leitavad kapsakoi vastsed. Hetkel veel ootan paar päeva ning siis on aeg teha tõrje süsteemse insektitsiidiga.
Hiilamardikad ootel.
  • Hiilamardikad ootel. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Hetkel veel ootan paar päeva ning siis on aeg teha tõrje süsteemse insektitsiidiga.
Kapsakoi vastne rapsi noorel lehel.
  • Kapsakoi vastne rapsi noorel lehel. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Samas on hea aeg teha ka kasvureguleerimine Caryx-iga 0,5 l/ha, et tagada külgvõrsete arengule kaasaaitamine. Paagisegusse lisan mikroelementide segu ja ka boori veel 275 grammi.
Põldhernes areneb samuti heas tempos. Moodustuvad köitraod ja taimed koguvad kõrgust. Nüüdseks peaks olema kõik tuulekaer tärganud. Hea aeg on teha ära kõrreliste umbrohtude tõrje. Paagisegusse saab lisada ka mikroelemente, näiteks boori, molübdeeni, magneesiumit.
Põldhernes areneb samuti heas tempos.
  • Põldhernes areneb samuti heas tempos. Foto: Kristjan Kasearu / BASF
Loodame, et jaanikuul jätkub edasi taimedele soodne ilmastik.
Kristjan Kasearu, BASF Agricultural Solutions agronoom
Eelnevad OTSE PÕLLULT blogipostitused leiad SIIT.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.12.24, 18:04
Multifunktsionaalsed Giant rataslaadurid ja 650+ tööseadet
27 aasta jooksul on TOBROCO-GIANT arenenud ülemaailmseks kompaktlaadurite liidriks, pakkudes üht kõige ulatuslikumat tooteportfelli selles valdkonnas. Ettevõtte missiooniks on pakkuda intelligentseid lahendusi, mis lihtsustavad igapäevast tegevust erinevates tööstusharudes, olgu selleks siis ehitus, põllumajandus, haljastus või omavalitsused.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele