Tänasest kuni 4. septembrini käib PRIAs põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse taotluste vastuvõtt. Maksimaalne toetussumma on kuni 40 000 € ühe taotleja kohta.
- PRIA ootab toetust taotlema noori ettevõtjaid. Foto: Pixabay
Põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetust saavad taotleda noored mikro- ja väikeettevõtjad, kes alustavad esmakordselt oma põllumajandusliku tegevusega või noored ettevõtjad, kes võtavad üle vanema või vanavanema toimiva põllumajandusettevõtte. Noor ettevõtja on erialase hariduse ja töökogemisega kuni 40-aastane isik.
Toetuse eesmärk on hõlbustada noortel põllumajandustootjatel tegevusega alustamist, aidata kaasa põlvkondade vahetusele põllumajanduses ning tõsta kaasaegsete teadmiste ja kogemustega põllumajandustootjate arvu.
Toetuse taotlemise ja kasutamise tingimused on kehtestatud
maaeluministri määrusega. Laekunud toetustaotlusi hindab PRIA moodustatav hindamiskomisjon
määruse lisas kirjeldatud alustel. Toetuse saamise lävendiks on 15 hindepunkti, maksimaalne punktisumma on 50. Kui toetust soovitakse eelarvest rohkem, määratakse toetused paremusjärjestuse alusel. Juunis toimunud määruse muudatusega tõsteti nende hindepunktide arvu, mida antakse äriplaani koostamise eest, ning vähendatakse nende hindepunktide arvu, mida taotleja saab juhul, kui võtab äriühingu kogu osaluse või põllumajandusettevõtte üle oma vanemalt või vanavanemalt. Äriplaani eest rohkemate hindepunktide andmise eesmärk on suunata taotlejaid oma äriplaani põhjalikumalt läbi mõtlema ning paremini kavandama selle raames kirjeldatud tegevusi, mis teeb tõenäolisemaks selle eduka rakendamise.
Info toetuse taotlemise ja e-PRIA kasutamise kohta asub
PRIA kodulehel. Abi saab küsida PRIA arengutoetuste infotelefonil 7377 678.
Saabuv põllumajandusliku tegevusega alustava noore ettevõtja toetuse taotlusvoor on käimasoleval MAK perioodil neljas, otsused laekuvate taotluste kohta kinnitab PRIA hiljemalt 27. novembriks. Kolmes varasemas taotlusvoorus on PRIA noortaluniku toetust määranud kokku ligi 14 mln eurot ja sellest välja maksnud üle 12 miljoni euro. MAK 2014-2020 eelarves on noortaluniku toetuste jaoks planeeritud 22,1 miljonit eurot ning alanud vooruks on kavandatud 5 miljonit eurot.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui sa veel ei tea, millest koosneb sinu ettevõtte jalajälg, siis nüüd on paras aeg selgust saada. Praktiline ja personaalne koolitus aitab sul seda teha.