PRIA pindalatoetuste taotluste vastuvõtt kestab 21.maini. Kui taotlust ei ole sel perioodil võimalik esitada, siis hilinenud taotlusi võetakse vastu kuni 15. juunini 2020. Kuni 15. juunini saab juba esitatud taotlusel andmeid vajaduse korral muuta, parandada või täiendada. Taotlust saab esitada vaid elektrooniliselt e-PRIA portaali kaudu.
- MESi konsulendid juhendavad e-PRIA keskkonnas pindalatoetuste taotlejaid. Foto: Pixabay
MES nõuandeteenistuse konsulendid juhendavad e-PRIA keskkonnas toetuste taotlejaid pea kõigis Eesti maakondades. Juhendajateks on kogenud põllu- ja maamajanduse kutsetunnistusega konsulendid ning neilt saab abi erinevates küsimustes, seal hulgas kliendiks registreerimisel, põldude elektroonilisele kaardile joonistamisel ja põllumassiivide piiride muutmisel.
„Seoses koroonaviiruse jätkuva levikuga soovitame sel aastal juhendamine võimaluse korral planeerida nii, et suurema osa juhendamisest saaks läbi viia elektrooniliste kanalite kaudu – kas siis suheldes konsulendiga interneti või telefoni teel. Kui on siiski vajadus konsulendi juurde kohapeale tulla, siis palume rangelt kinni pidada ohutusnõuetest ning kanda kaitsemaski,“ märkis MES nõuandeteenistuse juht Leho Verk ning lisas, et konsulendid juhendavad ainult eelregistreerimise alusel, seega palume juhendamise aeg varakult broneerida.
Tasuta juhendamist on võimalik saada põllumajandusega tegeleval füüsilisel isikul või eraõiguslikul juriidilisel isikul, kelle omandis on või kes kasutab muul õiguslikul alusel vähemalt 0,3 ha maatulundusmaad ning on registreeritud PRIA põllumajandustoetuste ja põllumassiivide registris.
Rohkem infot pindalatoetuste taotluste nõustamise kohta ja konsulentide kontaktid leiab
MES nõuandeteenistuse kodulehelt.
Kuidas saada e-PRIA juhendamist?
► Otsi juhendaja kontakt allolevalt aadressilt ja broneeri aeg
SIIN.
► Võimaluse korral kasutage juhendamise läbiviimiseks elektroonilisi vahendeid. Kui lähete siiski konsulendi juurde juhendamispaika kohapeale, siis tuleb mõlemapoolselt rangelt jälgida ohutusnõudeid, sh kanda kaitsemaski.
► Juhendamisele kohapeale minnes võta kaasa kehtiv ID-kaart ja selle paroolid või mobiili-ID paroolid, abiks on ka maade katastritunnused.
► Esita taotlus läbi e-PRIA.
e-PRIA tugiteenust rahastatakse Eesti maaelu arengukava (MAK) 2014-2020 vahenditest ja see on kuni 2 tunni ulatusel ülalpool toodud tingimustele vastavale taotlejale tasuta. Tugiteenuse osutamist korraldab MES nõuandeteenistus.
Seotud lood
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.