• 24.09.21, 12:07

Tutvustatakse Eesti teadlaste katsetusi uuendtoidu valdkonnas

Maaeluministeerium korraldab täna teadlaste öö festivali raames avastusretke uuendtoidu maailma, kus kohaletulnud saavad proovida ja uurida tuleviku söögilauda rikastavaid tooteid.
Teadlaste öö raames tutvustatakse Eesti teadlaste katsetusi uuendtoidu valdkonnas.
  • Teadlaste öö raames tutvustatakse Eesti teadlaste katsetusi uuendtoidu valdkonnas. Foto: Pixabay
„Sousti ja kartuli kõrvale on pikka aega otsitud alternatiive, mis aitaks üha kasvavat maailma rahvastikku ära toita. Meil on hea meel tutvustada teadlaste öö raames Eesti teadlaste katsetusi koos edulugudega uuendtoidu valdkonnas,“ ütles Maaeluministeeriumi teadus- ja arendusosakonna juhataja Tõnis Tänav.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele