Täna kogunenud maaelu arengukava 2014–2020 juhtkomisjon otsis lahendusi erinevate huvigruppide ettepanekute arvestamiseks ja kompromissini jõudmiseks.
„Kõik sotsiaalpartnerid said olulisemad mured ja mõtted täna välja öelda ja arutelu oli konstruktiivne,“ ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder. „Sügisel tuleme välja täiendatud maaelu arengukavaga, kus püüame arvestada täna arutatud mõtteid ja ministeeriumile laekunud ettepanekuid.“
Ettepanekute arvestamisel on Seederi sõnul olulisim eesmärk tasakaalu saavutamine. „Proovime välja tulla ettepanekuga, mis parimal moel arvestab tasakaalu suurte ja väikeste tootjate, põllumeeste ja teiste maaettevõtjate, keskkonna ja ettevõtluse jms vahel. Soovime leida tasakaalu, et maaelu saaks areneda ja olla jätkusuutlik.“
„Selge on see, et me ei lahenda maaelu arengukavaga kõiki regionaalprobleeme ega saa asendada keskkonnapoliitikat. Mida me aga saame teha, on luua tasakaalus tingimused jätkusuutliku maaelu arenguks,“ sõnas Seeder.
Maaelu arengukava 2014-2020 kompromissettepanek valmib septembriks, misjärel tuleb see uuesti arutlusele juhtkomisjonis, riigikogu maaelukomisjonis ja Vabariigi Valitsuses.
Seotud lood
Luksemburgis kaks päeva läbirääkimisi pidanud Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid jõudsid kokkuleppele ühise põllumajanduspoliitika reformipaketis.
Põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder saatis Euroopa Komisjoni põllumajandus- ja maaeluvolinikule Dacian Ciolosele kirja, milles juhib tähelepanu Eesti seakasvatuse keerulisele olukorrale.
Uue maaelu arengukavaga (MAK) on taaskord tõusnud ülesse igivana küsimus kellele, kust piirist alates ja kui palju võiks toetust anda.
Talupidajate, maal tegutsevate väike- ja keskettevõtjate, maakogukondade ja keskkonnaühenduste katusorganisatsioonid saatsid valitsusele ühispöördumise.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.