Põllumeeste ühistegevus suurendab oluliselt Eesti põllumajanduse konkurentsivõimet, ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder töna Lääne-Virumaal Roodeväljal Eesti suurima ja võimsaima põllumeeste ühiselt rajatud viljaterminali avamisel.
„Uue teraviljaterminali rajamiseks panid oma rahad kokku üle saja põllumajandustootja – see näitab, et tootjate vahel on tekkinud usaldus ja ühistegevus põllumajanduses on jõudnud uuele arengutasemele,“ rääkis minister Helir-Valdor Seeder. „KEVILI rajatud uus terminal võimaldab paremini läbi lüüa eksportturgudel, sest nüüd saab panna kokku suuremaid, ühesuguse kvaliteediga partiisid. Senisest suurem ühistegevus nii oma toodete turustamisel kui suuremate investeeringute tegemisel on Eesti põllumajanduse edasise arengu jaoks üks võtmeküsimusi.“
Roodevälja terminali arenduse esimene etapp on lõpetatud ning valminud elevaator suudab käidelda kuni 60 000 tonni teravilja hooaja kohta. Korraga suudab terminal vastu võtta 400 tonni ehk 16 veoautotäit vilja tunnis.
Ehitustööd läksid maksma kokku 8 miljonit eurot. Üle 1,9 miljoni euro saadi toetust maaelu arengukavast 2007-2013.
Põllumeeste ühistu KEVILI koondab 127 teraviljatootjat Läti piirist põhjarannikuni, üle poole ühistu liikmetest on Virumaalt.
Seotud lood
Lääne-Virumaal Sõmeru vallas Roodevälja külas asuva Eesti suurima viljaterminali projekteerimis- ja ehitustööde maksumuseks oli 8 miljonit eurot.
Minister ütles täna Avinurmes Wiru Vili maheviljaterminali avamisel, et Baltikumi suurim maheviljaterminal tõstab Eesti mahepõllumajanduse konkurentsivõimet.
Eesti põllumeeste ühistu KEVILI avas Lääne-Virumaal Roodevälja viljaterminali. Tegu on Eesti ajaloo suurima ja võimsaima põllumeeste ühisel jõul rajatud viljaterminaliga.
Põllumeeste ühistu KEVILI avas Sõmeru vallas Lääne-Virumaal Roodevälja terminali. Tegu on Eesti ajaloo suurima ja võimsaima põllumeeste ühisel jõul rajatud viljaterminaliga.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?