Alates 1. novembrist asus Eesti Maaülikoolis biosfääri-atmosfääri vastasmõjude eriala nimetatud professori ametikohale tööle Dr. Peter C. Harley USA-st.
„Peter Harley on väljapaistev taimefüsioloog ja atmosfääriteadlane, kelle tööd on maailmas laialdaselt tunnustatud,“ rääkis Eesti Maaülikooli taimefüsioloogia professor Ülo Niinemets. Niinemetsa sõnul on Harley teinud põhjalikku uurimistööd fotosünteesimudelite edasiarendamiseks, samuti töötas Harley esimesena maailmas välja meetodi mesofülli juhtivuse arvutamiseks. „Harley on viimastel kümnenditel olnud väga aktiivne taimsete lenduvate ühendite mõõtmisel ning emissioonimudelite koostamisel.“
Peter C. Harley kaitses doktorikraadi USA-s Michigani Ülikoolis 1982. aastal. Tema viimane töökoht oli National Center for Atmospheric Research (NCAR) Boulderis (Colorado, USA). Ta on avaldanud 121 Thomson Reuters Web of Science (WoS) andmebaasis kajastatud artiklit. Tunnustusena tehtud tööle on Dr. Harley erakordselt kõrgelt tsiteeritud teadlane (H-indeks 43, artikleid on viidatud 8585 korda). Lisaks on ta olnud ka aktiivne õppetöös, olles tegev kahe doktoritöö juhendamisel ning viies läbi arvukalt kursusi lenduvate orgaaniliste ühendite emissiooni alal.
Eesti Maaülikoolis asus Harley aastaks biosfääri-atmosfääri vastasmõjude eriala nimetatud professori ametikohale.
Professori siinviibimist toetab Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfond programmi DoRa raames, mida viib ellu Sihtasutus Archimedes.
Seotud lood
Eesti Maaülikooli bakalaureuse-, ehitusinseneri-, loomaarsti- ja rakenduskõrgharidusõppesse esitati tänavu 870 õppekohale kokku 3453 avaldust.
Maamessil pikendasid Eesti Maaülikooli rektor Mait Klaassen ja Baltic Agro tegevdirektor Ants Puusta koostöölepingut.
Eesti Maaülikooli majandus- ja sotsiaalinstituudis valmis projekti FoodArt raames väiketöötlejatele suunatud tabelarvutustarkvara rakendus, mis võimaldab tootjatel kergemini teha erinevaid tootearenduse juures vajalikke arvutusi.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.