Mullu novembris pöördus Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda Riigikogu rahanduskomisjoni poole palvega, et riik ei võrdsustaks biogaasi aktsiisi tasumisel maagaasiga.
Biogaasi maksustamise küsimus jäetigi 27. veebruaril 2014 vastu võetud „Alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning vedelkütuse seaduse muutmise seaduse“ eelnõust välja.
„Menetluse käigus väljendas Rahandusministeerium soovi biogaasi aktsiisiga seonduvat siiski veel täpsustada, mistõttu pidas komisjon õigeks kõnealuses eelnõus 491 SE asjaomast küsimust mitte reguleerida,“ ütleb Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Sven Sester kojale möödunud nädalal saadetud vastuskirjas.
Rahandusministeerium töötab siiski välja eelnõu, mille järgi maksustataks biogaas aktsiisiga. „Biogaasi aktsiisiga maksustamist puudutav eelnõu on ettevalmistamisel ja plaanitud valitsusele esitada aasta teisel poolel,“ ütles rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna peaspetsialist Mailin Aasmäe ajalehele
Postimees.
Põllumajanduslikku biogaasi toodab Eestis viis biogaasijaama: Saaremaal Jööris, Aravetel, Oisus, Vinnis ja Ilmatsalus.
Seotud lood
Ajavahemikul 01.01.2014 – 31.05.2014 on toodetud ühtekokku 14 753 MWh elektrienergiat, mis teeb viie kuu peale 46% kogu 2013. a tootmismahust.
Biogaasi tootmisest põllumajanduslikest jäätmetest on Eestis rohkemal või vähemal määral räägitud juba viimased 10 aastat.
Riik on võtnud endale kohustuse katta 2020. aastaks transpordis kasutatavast vedelkütusest vähemalt 10% taastuvallikaist pärit kütusega. Praegu on Eestis vastav näitaja alla 1%.
Põhja- ja Baltimaade põllumajandusorganisatsioonid tegid EL nõukogule ettepaneku tagada biokütuste turu stabiilne areng.
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.