Kreekas võib erimeelsus värske piima mõiste pärast tuua kaasa valitsuse nõrgenemise ja ka troika abipaketi väljamakse peatamise, vahendab Reuters.
Riigi rahvusvahelised kreeditorid soovivad kehtestada reegleid, mis muudaks mõiste värske piim kehtivaks kuni 11 päeva vana piima kohta senise 5 päeva asemel.
Kuid Kreeka piimatootjad ja põllumajandust esindavad parlamendiliikmed võitlevad selle vastu, et värske piim võiks olla kuni 11 päeva vana. See on viimane segadus paljudest, mis takistab Kreeka päästmise programmi läbivaatamist.
Kuus koalitsiooni kuuluvat parlamendi liiget – kolm peaminister Antonis Samarase Uue Demokraatia parteist ja kolm sotsialistlikust PASOKist on vastu seaduseelnõule, mis läheb reedel parlamenti. See on vajalik, et toimuks Kreekale järgmine abilaenu väljamakse.
Kui nad hääletavad seaduseelnõu vastu, võivad erakonnad olla sunnitud nad parlamendist välja viskama, ja see vähendaks veelgi koalitsiooni nadi enamust – vaid 153 liikmele 300kohalises parlamendis.
„Ei pea olema ekspert, et saada aru, et värske piima mõiste muutmine võimaldab importida välismaalt piima ja seda siin värske pähe müüa,“ ütles PASOKi parlamendiliige Mihalis Kassis. „See on troika eeltingimus ja me väärime seda, mida me saame.“
"Parlamendiliikmed upuvad piima" oli laupäevase Ethnose esikaanelugu. Raisku läinud piim kaunistas vasaktsentristliku Eleftherotypia esikaant.
Miks on välismaised eksportöörid nii huvitatud Kreeka piimaturule tungimisest, küsib ZeroHedge. Põhjus on lihtne – piima hind.
Kreeka on Euroopas ainus riik, kus seadus määrab ära värske piima vanuse mõiste ja ka selle hinna, milleks on 1,30 eurot liiter - see on kõrgeim piima hind Euroopa Liidus. OECD andmetel maksid kreeklased ELi keskmisest piima hinnast 2012. aastal kolmandiku rohkem.
Seotud lood
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.