Põllumajandusministeerium ning FAO allkirjastasid koostööprojektid, millega toetatakse üleeuroopalise rukkiuuringu koostamist ja Moldova põllumajanduse turuinfo parandamist.
Põllumajandusministeerium toetab kokkuleppe kohaselt FAO üleeuroopalise rukkiuuringu läbiviimist ja saadab kaheks kuuks FAO kontorisse Budapestis oma eksperdi, kes kogub ja analüüsib rukkikasvatust puudutavaid andmeid. Rukkiuuringu eesmärk on suurendada rukkikasvatusele suunatud tähelepanu.
„Rukkikasvatus on paljudes riikides vajunud kahjuks unustuste hõlma, kuigi ajalooliselt on sellel olnud väga oluline osa meie toidulaual. Rukis peaks taas leidma tee toidulauale, see aitaks säilitada teraviljatootmises ka bioloogilist mitmekesisust,“ ütles Põllumajandusministeeriumi kantsler Ants Noot. „Seepärast on Eesti olnud viimastel aastatel FAO-s rukkiteema eestvedaja,“ lisas ta.
Lisaks rahastab ministeerium kokkuleppe kohaselt FAO tegevusi Moldova põllumajanduse turuinfo parandamisel. Koostööprojekti raames palgatakse eksperdid, kes parandavad Moldova põllumajanduse turuinfosüsteemi töökindlust ja sealse ministeeriumi analüüsivõimekust.
Lepingud allkirjastati Tartus toimuva põllumajanduskonverentsi AgroForum Balticum raames. Lisainfo konverentsi kohta
http://agroforum.emu.ee.
Seotud lood
Põllumehed tahavad senisest rohkem toota ja töödelda, selgub uuest teraviljasektori arengukavast. Eelmisel nädalal kohtusid põllumehed Paides teraviljafoorumil.
Kuigi 2013. aastal koristati teist aastat järjest väga hea teraviljasaak, vähenes teraviljatoodangu väärtus esialgsetel andmetel 31%, mille peamine põhjus oli teravilja kokkuostuhindade langus.
Koostatav teraviljasektori arengukava aastateks 2014-2020 seab eesmärgiks teraviljade saagikuse tõusu Eestis ja ekspordimahu olulise kasvu.
Eesti Rukki Kuninga päeval tõdeti, et rukki efektiivsemaks kasvatamiseks on vaja paremaid sorte ja et hübriidrukkiga on võimalik saada kordades kõrgemat saaki.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.