Uuest õppeaastast (2014/2015) premeerib Eesti Maaülikool tublimaid nutika spetsialiseerumise erialale sisseastunuid 160 eurose erialastipendiumiga kuus, millega loodetakse suunata noorte valikuid majanduse kasvuvaldkondades vajalike erialade kasuks.
Maaülikoolis õpetatakse nendest viit: tehnotroonika, põllumajandussaaduste tootmine ja turustamine, toiduainete tehnoloogia, ning magistriõppekavadest liha- ja piimatehnoloogia ning loomakasvatussaaduste tootmine. Erialastipendiumi määratakse üliõpilastele kaks korda õppeaastas viieks õppekuuks (september - jaanuar; veebruar – juuni).
Õppekavade valimisel võttis haridus- ja teadusministeerium aluseks koostöös paljude ettevõtjate ja teadlastega valminud analüüsi tulemused, samuti lähtuti OECD ja Euroopa Liidu metoodikast ja nn nutika spetsialiseerumise protsessist, mille raames on Eestis välja selgitatud ettevõtluse valdkonnad, milles on keskmisest suurem kasvupotentsiaal ja loodav lisandväärtus. Analüüsi kohaselt on nendeks valdkondadeks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, tervisetehnoloogiad ja –teenused ning ressursside väärindamine erinevate tehnoloogiate kasutamise abil.
Stipendiumi väljamaksmist koordineerib SA Archimedese programm Primus. Stipendiume maksab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondist.
Rohkem infot erialastipendiumi kohta leiab
SIIT.
Seotud lood
27 aasta jooksul on TOBROCO-GIANT arenenud ülemaailmseks kompaktlaadurite liidriks, pakkudes üht kõige ulatuslikumat tooteportfelli selles valdkonnas. Ettevõtte missiooniks on pakkuda intelligentseid lahendusi, mis lihtsustavad igapäevast tegevust erinevates tööstusharudes, olgu selleks siis ehitus, põllumajandus, haljastus või omavalitsused.