Eelmise aasta augustis plaaniliseks remondiks peatatud, Ukraina miljardärile Dmõtro Firtašile kuuluv Kohtla-Järve väetisetehas Nitrofert seisab jätkuvalt, kirjutab Põhjarannik. Varasemate plaanide kohaselt oli kavas see tänavu kevadel taaskäivitada.
Nitroferdi tehas pandi seisma toodangu hinna languse ja tootmise omahinna tõusu tõttu. Tehase peadirektori Aleksei Nikolajevi sõnul langevad mineraalväetiste hinnad maailmaturul praegu jätkuvalt, mis on suveperioodile iseloomulik. “Ja Ukraina sündmused avaldavad muidugi negatiivset mõju nii maailmaturule kui ka meie ettevõttele,” märkis ta.
USA on kuulutanud Firtaši tagaotsitavaks. Firtaš, kes sai jõukaks Vene gaasi vahendamisega ja kellele nüüd kuuluvad Ukrainas telejaamad ja väetisetootjad, eitab USA süüdistusi, mis on seotud ühe suurprojektiga Indias. Varem Ukraina tagandatud presidenti Viktor Janukovitšit toetanud Firtaši sõnul püüab USA Ukraina presidendivalimiste eel tema poliitilist mõju nullida.
Seotud lood
AS Nitrofert kasutab maagaasi keemilistes tehnoloogilistes protsessides kui algset toorainet mineraalväetiste tootmisel, mis ei kuulu aktsiisiga maksustamise alla ja ei peaks seetõttu ettevõtte finantskulutusi eriti mõjutama, ütles firma juhatuse liige Aleksei Nikolajev.
Austrias vahistati USA palvel venemeelne Ukraina oligarh, väetisetootja Nitroferti omanik Dmitri Firtaš, teatas Financial Times.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?