„Põhimõtteliselt on vorm valmis, kuid väikest lihvi teeme veel koondisega vahetult enne võistlusi Luua laagris (Luua Metsanduskoolis),“ rääkis Taavi Ehrpais. Suurimaid konkurente ennustab mees lähinaabrite hulgast: „Eks ikka Soome ja Venemaa. Tugevad tiimid on ka Austria, Saksamaa, Holland, Prantsusmaa, Austria, võibolla ka Valgevene. Meie koondise osa tundub, et ainuõige koosseis. Võistlustel oleme ju ikka eesotsas. Šveitsis individuaalselt midagi väga suurt ei looda, kuid kui suudaksime meeskondlikult midagi teha, oleks väga hea,“ rääkis Taavi Ehrpais.
Pea veerandsaja aastase staažiga metsamees Sulev Tooming jõudis raiespordini sajandivahetusel. Sellest ajast on kogutud hulgaliselt kõrgeid kohti nii Eesti võistlustel kui naabrite juures. Ida-Virumaal Avinurme kandis elaval ja RMKs töötaval mehel on olemas ka maailmameistrivõistluste kogemus. Sulev on veendunud, et ilma reaalse metsatöö kogemuseta raiespordis hakkama ei saa, kuigi olud on erinevad – metsas tööd tehes pole konkurentsi ja võistluspinget. Kuid juba maast-madalast omandatud spordipisik sunnib ennast ka võistlustel proovile panema.
Maailmameistrivõistluste eelsed ootused on Sulevil sellised: „Tahaks teha oma parima tulemuse ja hooaja tulemuse ületada. Põhiline on meeskonda mitte alt vedada. Individuaalne koht võiks olla seal esiviieteistkümne seas, siis oleks väga hästi.“
Eesti juuniorsportlasi esindab Šveitsis Läänemaalt pärit ja praegu Luua Metsanduskoolis õppiv 19-aastane Jarro Mihkelson. Hoolimata mehe noorusest on temalgi ette näidata väärikad tiitlid – 2013. aastal tuli Jarro Austrias Euroopa juuniorite raiemeistrivõistlustel kolmandale kohale, käesoleva aasta maikuus saavutas ta Euroopa noorte meistrivõistlustel raiespordis individuaal-arvestuses teise koha. Lisaks on ta mitmetel raievõistlustel tulnud Eesti parimaks juuniorsportlaseks.
Eelolevatel võistlustel on Jarrol lootus jõuda juunioride esikolmikusse, kuid nagu ta ise ütles, siis „eks aeg näitab.“
„Tunne on hea, et saab osaleda suurvõistlustel, need ikka erinevad juunioride võistlustest. Palju erinevusi neil tegelikult pole, kuid tase on kindlasti erinev. Kõige suuremad konkurendid on lähinaabrid, Valgevene, Šveits kindlasti ise. Euroopa maid ma nii hästi ei tea, pole nendega palju koos võistelnud. Võistlusvormile tuleb ka viimane lihv anda, teeme veel ühe treeninglaagri,“ rääkis Jarro.
Eesti meeskond oli maailmameister 2006. aastal, kui raiespordi maailmameistrivõistlused toimusid Otepääl, 2008. aastal pälviti 15. koht, 2010. aastal tuldi 3. kohale (Andres Olesk tuli individuaalarvestuses maailmameistriks), 2012. aastal jõudis Eesti meeskond 8. kohale.