Merit Mikk Eesti Mahepõllumajanduse Sihtasutusest tõdes, et Euroopale sarnaselt on kohalikul turulgi tõusud – erinevad mahetoidu turustajad prognoosivad selleks aastaks käibe kasvusid 10-60%. Tarbijad ootavad aga laiemat kodumaise kauba valikut nt väga nõutakse meil praegu puuduvaid mahelihatooteid. Siin aga kitsaskohaks töötlejate puudumine. Nõnda ongi kohalikel tootjatel-töötlejatel head võimalused uute toodetega turule tulla.
Konverentsi lõpuosas tõid kõigile optimismi oma kogemusi jaganud edukad maheettevõtjad. Martin Repinski Konju Mõisa talust on ehe näide nooruslikust energiast ja julgest pealehakkamisest. Olles veendunud mahetootja on ta vaatamata alguses olnud paljudele tagasilöökidele suhtlemises erinevate pankadega laenu saamiseks on temast lühikese ajaga saanud Eesti suurim mahe kitsekasvataja, kelle kitsede toodang on väga nõutud. Äsja avas ta Tallinna kesklinnas poe, kus müüakse ainult kodumaiseid mahe- ja talutooteid.
Jäätisetootja OÜ La Muu esindaja Rasmus Rask rõhutas oma ettevõtte kolme kõige olulisemat lähtepunkti: põhimõtted, positsioon ja pakend. Põhimõtteliselt peaks kogu toit olema mahe. Jäätis, mis on magustoit, mida ei pea sööma aga iga päev, peaks olema väga kvaliteetne ja erakordse maitseelamusega. Hea disain ja korralik pakend on möödapääsmatud kui tegutsetakse kvaliteetsete nišitoodete turul. Selline lähenemine on toonud suure edu ning jäätisi müüakse nii kaubanduskettides kui ökopoodides. Tootmist piirab aga mahekoore ja marjade kättesaadavus, mis jällegi viitab mahetootmise suurenemise vajadusele.
Tulundusühistu Wiru Vili on eksportinud juba 130 maheteraviljakasvataja toodangut ning on lühikese ajaga suutnud oma ekspordimahtusid kiiresti kasvatada. Ettevõtte esindaja Mai Tooming sõnul on mahetootjate eduka koostöö võtmesõnaks olnud usaldus.
Konverentsi lõpul autasustas Eesti Maaülikooli Mahekeskus kunstnik Anne Vasara stiliseeritud ökomärgi vitraažiga mahepõllumajanduse edendajaid: meie esimese: seaduse koostamise eestvedajat Saida Farmi ettevõtjat - Juhan Särgavat, riiklikule kontrollsüsteemile alusepanijat – Põllumajandusministeeriumi peaspetsialisti - Eve Atra, Eesti Taimekasvatuse Instituudi vanemteadurit Ilmar Tamme kui mahesordivõrdluse initsiaatorit, Ökoloogiliste Tehnoloogiate Keskuse esindajat Merit Mikku ja Mahepõllumajanduse Sihtasutuse juhatajat Airi Vetemaad kui maheinfo vahendajaid ning Arvo Purgat kui biodünaamilise põllumajanduse aktiveerijat Eestis. Eesti mahepõllumajanduse alguseks loetaksegi aastat 1989, mil asutati Eesti Biodünaamika Ühing.
Alates aastast 2000 on mahetootmine tempokalt arenenud. 2014. a esialgsetel andmetel on Eestis 158 000 hektarit mahepõllumajanduslikku maad ja 1543 mahetootjat. Mitteharitavatelt aladelt korjatakse saadusi 130 000 hektarilt ja mahetoidu töötlemisega tegeleb 104 ettevõtet.
2012. aasta seisuga oli Eesti mahepõllumajandusmaa osatähtsuselt kogu põllumaast maailmas Rootsi järel viiendal kohal. Siiani on siiski veel tootmismahud suhteliselt väikesed. Mahtude suurendamine eeldab rohkem teadmisi ning töötlemise arendamist. Viimase puudulikkuse tõttu ei jõua toodetu sageli mahedana turule. Kuigi mahetootmise põhimõte on esmalt eelkõige kohaliku turu varustamine, lisab otsustavat hoogu just välisturgude nõudlus. Nii annab Rakvere mahepiirituse siirdumine Shveitsi ja Austria turgudele uut hoogu maherukki kasvatajatele. AS Loodusvägi vajab enam paljusid aiasaadusi oma toodetega mitmete välisturgude varustamiseks jne.
Mahepõllumajandus on kiiresti arenev majandusharu, mis pole lihtsalt majandus vaid tihedalt loodusega tasakaalus toimiv majandusharu ning sellisena julgelt tulevikku vaatav, sest kestlikkuseks vajab kogu põllumajandus just ökoloogilist intensiivistamist..