Põhjamaade juhtiv lihaettevõte HKScan panustab kasumliku kasvu strateegia ühe osana ekspordi arendamisse ja rajab veel sel aastal kohaliku müügiettevõtte Hong Kongi.
HKScani tegevjuhi Hannu Kottoneni sõnul on kontserni ekspordi arendamise seisukohalt kohalolek Aasia turul äärmiselt vajalik. Sellele lisaks kavatseb HKScan avada müügiettevõtte Hiinas niipea, kui Soomes on korda aetud ametlikud dokumendid ja on võimalik alustada eksporti Soomest Hiinasse. Ettevalmistustööd HKScani müügiettevõtete käivitamiseks on nüüdseks tehtud.
Hong Kongi müügifirma hakkab plaanide järgi tulevikus vastutama turunduse ja klienditeeninduse eest ka teistes Kaug-Ida riikides. Hiina müügiettevõte hakkab keskenduma ainult Hiina turule. HKScani jaoks on tähtis, et kõigis kontserni tootmisriikides jätkatakse süsteemselt ja tõhusalt tööd ametkondlikus liinis erinevatele lihaliikidele ja töödeldud toodetele ekspordilubade saamiseks.
Eeliseks on põhjamaine puhtus, ohutus, tervislikkus ja vastutustundlikkus
HKScani Away from Home ärivaldkonna juhi Jukka Nikkineni sõnul hindavad Aasia inimesed põhjamaise liha puhtust, ohutust ja selle vastutustundlikku tootmisviisi. Samuti on ekspordis meie trumpideks tootmisahela läbipaistvus, liha tooraine jälgitavus ning valitsev hea olukord loomahaiguste osas. Näiteks on Soomes nulltolerants salmonella suhtes, mis on haruldane nii Euroopas kui ka kogu maailmas.
HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert. Me toodame, turustame ja müüme tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise-, linnu- ja lambaliha, neist valmistatud tooteid ning valmistoite. Meie klientideks on jaemüügi-, toitlustus-, tööstus- ja ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Ekspordime oma tooteid ligikaudu 50 riiki. 2014. aastal oli HKScani netokäive ligikaudu 2 miljardit eurot ning kontsernis töötab ligi 7700 töötajat.
Seotud lood
Käisime uurimas, kuidas toimub seakasvatusprotsess Rakvere Farmides.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?