Rahvusvahelised sanktsioonid põhjustasid Venemaal küll kaose, kuid mõningate riigi ettevõtjate sõnul on piirangud nende ettevõtetele hoopis kasuks tulnud, vahendab CNBC.
Venemaa on rahvusvaheliste sanktsioonide all olnud juba üle aasta, alates sellest ajast, kui riik annekteeris eelmisel aastal Krimmi poolsaare.
Kuigi keeld on mõnele Venemaa majandussektorile nagu pangad ja energiafirmad, hävitavalt mõjunud, on sanktsioonid mõned ettevõtted lõkkele löönud ning need koduturul atraktiivseks muutnud. Samuti on need ettevõtted muutunud konkurentsivõimelisemaks ning taristu mõttes ka palju efektiivsemaks.
BCS Financial Group’i ökonomist Vladimir Tikhomirov sõnas, et mõned ettevõtted lõikavad Venemaa poliitilisest ja majanduslikust isolatsioonist suurt kasu.
“On üsna selge, et on ettevõtteid, mis on olukorrast suurt kasu saanud; need on peamiselt põllumajandusega seotud ettevõtted,” sõnas ta. “Venemaa SKP andmed näitasid peale sanktsioonide rakendamist, et mõned majandussektorid kasvasid märkimisväärselt. Kiire kasvu tegid näiteks piima- ja lihatööstuse ettevõtted,” lisas ta.
Venemaa toitutootjatele tuli kasuks eekõige Venemaa keeld importida põllumajandussaadusi Euroopast, USA-st, Austraaliast, Kanadast ja Norrast, sundides tarbijaid ostma kodumaised tooteid.
Tundub, et selline olukord kestab veel pikka aega. Riiki on süüdistatud relvarahu mitteaustamises ning seda ähvardab suure tõenäosusega sanktsioonide karmistamine.
Autor: aripaev. ee
Seotud lood
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?