Endise Werol Tehase ja Eesti Energia vahel sõlmitud lepingu uurimiseks algatatud kriminaalasi lõpetati, kuna uurimine tuvastas, et katlamaja seadmete väärtuse hindamiseks Eesti Energiale valeandmeid ei esitatud.
Kuna kuritegu ei tuvastatud, siis lõpetas politsei prokuratuuri loal kriminaalmenetluse, ütles ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Kristina Kostina
ERR-i uudisteportaalile.
Septembris esitas ühe meediaväljaande ajakirjanik prokuratuurile info ja dokumente, mis kajastasid AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahelist katlamaja tehingut ja viitas võimalikule pettusele Eesti Energia AS-i suhtes.
Prokuratuur käivitas dokumentides kajastatud andmete kontrollimiseks kriminaaluurimise karistusseadustiku kelmuse paragrahvi järgi.
Kriminaaluurimise eesmärk oli selgitada, millised andmed võttis Eesti Energia AS aluseks AS-ile Werol Tehased kuuluva katlamaja väärtuse määramisel hoonestusõiguse seadmise lepingu sõlmimisel ning kas katlamaja väärtuse osas võidi kellegi poolt esitada Eesti Energia AS-ile valeandmeid.
Uurimisel selgus, et 2011. aasta jaanuaris AS-i Werol Tehased ja Eesti Energia AS-i vahel lepingu sõlmimisel võeti katlamaja seadmete väärtuse määramise aluseks objektiivsed andmed, sealhulgas oli nende hinna kindlakstegemiseks määratud ekspertiis.
Uurimise käigus kogutud tõendid kinnitasid, et Eesti Energia AS-ile ei esitatud mainitud lepingu sõlmimisel valeandmeid.
Kriminaalasja uuris keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo.
Autor: põllumajandus. ee
Seotud lood
Pankrotti läinud Werol Tehased ASi endine juht Meelis Virro leiab, et äsja talle õigeksmõistva otsusega lõppenud kohtuasi näitab, et ta ei teinud ettevõtte juhtimisel vigu.
Lõuna ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, milles tänaseks pankrotis ASi Werol Tehased endist juhatuse liiget süüdistatakse omastamises.
Tartu maakohus kohaldas AS Werol Tehaste juhi Meelis Virro suhtes ärikeelu, kuid ei teinud otsustust Rein Kilgile seatava ärikeelu kohta.
Tartu maakohus arutab praegu Werol Tehaste pankrotihaldur Toomas Saarma hagi Rein Kilgi ja tema teise suure pankrotistunud ettevõtte Lõuna Toiduainetööstuse (leivatööstus Pere), aga ka riigikogu liikme Aivar Koka ja endise ministri Jaan Õunapuu ning veel kahe rapsiõlitehase juhtimisega seotud ärimehe vastu.
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.