Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontroll (EPJ) pakub karjadele, kus mastiiditõrjel keskendutakse probleemsematele tekitajatele, võimalust kasutada Mastiit 16 teenuse asemel/kõrval teenust Mastiit 4.
- Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrollil uus teenus - Mastiit 4 Foto: Meeli Küttim
Mastiit 4 abil on võimalik tuvastada 4 mastiiditekitaja – Staphylococcus aureus, Streptococcus agalactiae, Mycoplasma bovis ja Streptococcus uberis esinemist piimas..
Sarnaselt teenusele Mastiit 16 põhineb ka Mastiit 4 PCR-tehnoloogial, mis on väga täpne ning usaldusväärne. Nelja mastiiditekitaja määramiseks kasutab EPJ Taani firma DNA Diagnostic A/S analüüsikomplekte.Piimaproovide saatmine ja analüüside tegemine
Piimaproove mastiiditekitaja määramiseks on võimalik EPJ-i saata jõudluskontrolli piimaproovikastis või tuua ise EPJ-i laborisse. Enne kella 10.00 EPJ-i saabunud piimaproovide analüüsitulemus väljastatakse üldjuhul samal päeval või hiljemalt järgmisel tööpäeval. Kui laborisse saabub ühel päeval kokku kuni kolm proovi, siis analüüsitakse need järgmisel päeval.Lähemalt teenusest saab lugeda
SIIT
EPJ annab võimaluse kasutada uut teenust juurutamise ajal soodushinnaga kuni juulini.
Seotud lood
Iga farmijuhi unistus on terve ja jätkusuutlik piimakari, kellelt saab kvaliteetset toodangut ning terveid järeltulijaid.
Kui soovite kasvatada jätkusuutlikke, kõrge eluaegse tootluse ja pika elueaga lehmi, tuleb esmalt optimeerida lehmade paljunemine.
Mastiit on haigus, mis toob endaga kaasa majanduslikku kahju – saamata jääv piim, piimakvaliteedi langus, piimalehmade enneaegne praakimine karjast ja ravikulud.
Märtsikuus analüüsiti Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli ASi laboris 10 000. piimaproovi mastiiditekitajate esinemise osas.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.