4. märtsil toimus Eesti Maaülikooli spordihoones Tudengimess, mille eesmärgiks oli kokku viia tudengid ja tööandjad.
- Fotod: Tudengimess viis kokku üliõpilased ja ettevõtjad Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Juba teist korda toimunud messil osalesid peamiselt Maaülikooli õppekavadega seotud ettevõtted, kelle eesmärgiks oli leida nii praktikante kui uusi töötajaid. müügijuht Jüri Anepaio, et nende ettevõte oli osalenud ka eelmisel aastal ja siis saadi messilt endale algselt praktikant, kes peale erinevate tööülesannete läbimist jäi ka ettevõttesse tööle. „See mess annab hea võimaluse viia kokku ettevõtjad ja üliõpilased. Meie saime siit eelmisel aastal enda juurde tööle inimese, kes alul oli meil n.ö töövarjuks ja tegi endale selgeks lüpsiseadmete hooldustiimi töö – kõik mis on seotud seadmete hooldusega, riketega - ning nüüd töötab ta meil hooldustehnikuna,“ rääkis Anepaio oma positiivsest kogemusest Tudengimessil osalemisel. vajab praktikante, vajatakse noori kes tahaks teha tooteesindaja tööd või olla hooldusmehhaanik..
Ka põllumajandustehnika müüja
Konekesko Eesti
Rotaks-R otsis samuti messilt praktikante. Ettevõtte esindajana oli kohal Tiina Aavik, kelle sõnul vajavad nemad eelkõige inimest, kes asub tööle müügivaldkonnas. „Vajame praktikanti lemmikloomatoitude, loomasöötade ja põllutarvikute müügiks. Eelduseks on hea suhtlemisoskus ja –tahe, iseseisvus, aga ka meeskonnatöö peaks sujuma,“ lausus Aavik ja kutsus kõiki, kes messile ei jõudnud otse nendega ühendust võtma. Kontaktid leiab nende
kodulehelt
AS RAIT, kes toodab ja turustab RAITWOOD kaubamärgi all okaspuidust viimistlus- ja ehitustooteid soovis leida kahte praktikanti. Nende esindajad rääkisid, et sel aastal vajavad nad höövelliinile praktikanti ja ühte noort finantsosakonda praktikale. Sooviavaldus ja CV tuleks saata personaliosakonda.Erinevat tööstusautomaatikat pakkuva firma AF Automaatika OÜ boksis leidsime aga huvitava kolmiku - kõik kolm noort, kes tänavu ettevõtet esindasid, olid ise leidnud tee praeguse tööandja juurde eelmiselt Tudengimessilt. Nende sõnul oli tänavu aga kuidagi vähe messil näha uudistamas tehnikateaduskonna tudengeid. Igal juhul ootavad nad enda firmasse tööle eelkõige nutikaid noori, kel huviks tehnika.Messil toimusid erinevad töötoad ja samuti jagas maaülikool ka ise infot kooli õppimisvõimaluste kohta. Uue erialana tutvustati kohapeal kalanduse- ja vesiviljeluse eriala, kus saab õppida kalade bioloogiat, ökoloogiat, kalavarude kujunemise ja haldamise põhimõtteid ja kalakasvatust. Vesiviljeluse näol on tegu ühe kiiremini areneva toidutootmissektoriga.Kokku oli messil kohal pea 50 erinevat ettevõtet.
27 fotot
- Tudengimess Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Seotud lood
Kui Gustaf de Laval 1878. aastal koorelahutaja leiutamisega piimatootmises revolutsiooni tekitas, poleks osanud keegi arvata, et ligi 140 aastat hiljem tema loodud ettevõtte lahendusi kasutades lüpstakse, söödetakse ja hooldatakse iga päev miljoneid lüpsilehmi rohkem kui 100 riigis üle maailma. Eestis täitub DeLavalil 30. aprillil 20. tegevusaasta.
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?