28. aprillil tutvustas BASF Agro Taani konsultant Jakob Willas Jensen Eesti põllumeestele uut vedelsõnnikule lisamiseks mõeldud preparaati Vizura.
- Fotod: VIZURA demopäev Voore Farmis Foto: Meelika Sander-Sõrmus
"Vizura on vedelsõnnikut või biogaasi digestaati käitlevale põllumajandusettevõttele lisandväärtust pakkuv preparaat, mis vähendab kasuliku lämmastiku lendumist ja leostumist ning tagab tööde paindlikuma ajastamise. Vizura toimeaine DMPP toimib vedelsõnniku orgaanilises aines sisalduva ammooniumlämmastiku stabiliseerijana. Läbi nitrifikatsiooniprotsessi aeglustamise suureneb Vizura kasutamisega lämmastiku efektiivsus ja kättesaadavus ning väheneb nitraatlämmastiku leostumine põhjavette ja dilämmastikoksiidi lendumine atmosfääri," selgitas Jensen.
Toodet kasutatakse 2-3 l/ha, sõltumata kasutatavast vedelsõnniku kogusest. "Vizura segatakse vedelsõnniku hulka, kas vahetult laguunist vedelsõnniku välja laadimisel või jooksvalt laotamise käigus, kasutades spetsiaalset BASF Dosistar suletud dosaatori süsteemi. Dosistar on lihtsasti ühilduv kõikide tänapäevaste laoturmasinatega," ütles Jensen.Demopäev algas teoreetilise koolitusega, hiljem mindi Voore Farmi sõnnikulaguuni juurde vaatama, kuidas toimub Vizura doseerimine ja vedelsõnniku laotus.
21 fotot
- BASFi õppepäev Voore Farmis Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Seotud lood
Voore Farm on tuntud kui edumeelne, uusi tehnoloogiaid ja tehnikat katsetav firma. Ettevõtet juhib esimeseks sektori tippjuhiks pärjatud Indrek Klammer, samuti on nende firma agronoom Margus Lepp saanud Eesti parima taimekasvataja tiitli. Seega ei ole mingi ime, et julgetakse omi teadmisi ja oskusi jagada teistele. Seepärast loodi sel aastal tütarfirma Voore Farm Teenused.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda (EPKK) korraldab 21. juunil 2016 koostöös Eesti Taimekasvatuse Instituudi ning AS-ga Väätsa Agro vedelsõnniku keskkonnasõbraliku käitlemise demopäeva.
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja tellimusel valmis Eesti Taimekasvatuse Instituudis uuring, milles võrreldakse turul kättesaadavaid sõnnikulaotamise tehnoloogiaid.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.