Droonid on muutmas põllumajandust, andes talunikele võimaluse näiteks jälgida oma saaki ning põlde õhust. Tööstusharu ekspertide sõnul saab 2017. aasta olema uue tehnoloogia kasutuselevõtus pöördeline.
- Droonidest saavad põllumeeste abilised Foto: Postimees/Scanpix
Tehnoloogiakonsultandi Chad Colby sõnul suurendavad droonide populaarsust talunike seas ka lihtsustunud operatsioonisüsteemid ning parem tarkvara, mis võimaldab andmeid analüüsida.
Globaalne drooniturg võib 2020. aastaks paisuda 127 miljardilit dollarit väärt äriks; põllumajanduse panus on selles hinnanguliselt 32,4 miljardit dollarit, selgub PricewaterhousCoopersi andmetest.DroneDeploy on üks droonitarkvara tootvatest ettevõtetest, mis soovib jõuda samale positsioonile nagu Android nutitelefonides. Ettevõte usub, et edu peitub just tarkvara arendamises ja teenustes.Ettevõtte tarkvara kasutades saab oma drooni panna lendama mobiilirakenduse abil. Droon lendab etteantud teekoda mööda ning kogub pildi või videomaterjali maapeal toimuvast. Kasutajad võivad pildid seejärel laadida pilveteenusesse, kus DroneDeploy tarkvara loob kaardi, mis paljastab põllumaa probleemsed piirkonnad. See võimaldab farmeritel kiiresti probleeme tuvastada ning nendega tegeleda.Muutes põllumajanduse andmepõhisemaks, võib see farmides suurendada tootlikkust ning kasumit, selgub PwC uuringust. Põllumajandustoodete tarbimine suureneb prognooside kohaselt seoses populatsiooni kasvuga aastaks 2020 69%.Goldman Sachs nimetas DroneDeploy üheks oma 10st võtmetegijaks robootika valdkonnas.
Seotud lood
Dimedium AS alustas sel kevadel koostööd Airinov`i drooniseire süsteemiga. Tänaseks on tehtud ka esimesed reaalsed katsed Eesti põldudel.
Drooniseire annab detailse tervikpildi kogu põllust ja täpsed soovitused optimaalseimaks väetamiseks.
Tuhanded Euroopa põllumehed ja suurettevõtted nagu Syngenta, Bayer ja Monsanto, on otsustanud AIRINOVi droonipõhise täppispõllumajandusteenuse kasuks. Omi kogemusi jagavad nüüd ka meie põllumehed.
Agrotehnoloogia on saamas tähtsaks osaks põllumajandusest ning see võimaldab kasumlikkust parandada, kirjutab andmetöötlusega tegeleva idufirma Good Earth Irrigationi tegevjuht Barclay Rogers.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.