Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi (EMKF) 2014–2020 raames kalapüügi ja vesiviljeluse innovatsioonitoetuste määrused. Kalanduse valdkonna toote-, turu- ja protsessiinnovatsiooni toetatakse kokku 7 miljoni euroga.
- Kalanduse valdkonna innovatsiooni toetatakse 7 miljoni euroga Foto: Äripäev AS
„Innovatsioonitoetuse eesmärk on aidata kaasa uute püügi- ja töötlemisviiside, toodete ning turustamisviiside kasutuselevõtule kalandus- ja vesiviljelussektoris, et suurendada seeläbi sektori konkurentsivõimet,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm. „Seepärast toetatakse Euroopa Kalandus- ja Merendusfondist uuel rahastusperioodil kalandusettevõtete ja teadlaste koostööd uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks. Toetatavad koostööprojektid peavad lähtuma sektori tegelikest vajadustest ja olema suunatud reaalsete probleemide lahendamisele.“ ja
Vesiviljeluse innovatsioonitoetuse määrused Riigi Teatajas.
Kalapüügi innovatsioonitoetuse eesmärk on kalavarude hea seisundi säilitamine, säästlike ja keskkonnasõbralike lahenduste väljatöötamine kalapüügiks, uuenduslike tehnoloogiate väljatöötamine lisandväärtuse andmiseks kogu tarneahela ulatuses ja uute kasutamata vee-elusressursside tõhus kasutamine.Vesiviljeluse innovatsioonitoetuse raames toetatakse projekte ressursisäästlike lahenduste väljatöötamiseks, uute ja perspektiivsete liikide kasvatamise tehnoloogiate väljaarendamiseks, uute tehnoloogiate ja toodete väljatöötamiseks lisandväärtuse andmiseks kogu tarneahela ulatuses ja vesiviljeluse koostoime võimaluste suurendamiseks teiste majandusvaldkondadega.Kokku toetatakse EMKF 2014–2020 raames innovatsiooni kalanduse valdkonnas 7 miljoni euroga, millest 5 miljonit on ette nähtud kalapüügi ja 2 miljonit vesiviljeluse innovatsiooni toetuseks.
Toetust saavad taotleda teadus- ja arendusasutused koostöös kalandus- ja vesiviljelussektori ettevõtjatega. Toetuse väljamaksmiseks kehtestab Maaeluministeerium toetuse kasutamise kava. Taotlusi saavad teadus- ja arendusasutused hakata esitama 2017. aasta jaanuarist.EMKF 2014–2020 on programm, mis pakub rahalisi vahendeid Euroopa Liidu ühise kalanduspoliitika rakendamiseks. Perioodil 2014–2020 on fondi Eesti rakenduskava eeldatavaks mahuks 129,6 miljonit eurot, millest 100,9 miljonit eurot tuleb EMKF vahenditest ja 28,6 miljonit eurot Eesti riigieelarvest.Loe lisaks:
Kalapüügi innovatsioonitoetuse
Seotud lood
Vabariigi Valitsus kiitis heaks kalapüügiga seonduvate andmete esitamise uue korra, mis kohustab suuremaid kalalaevu kasutavaid kutselisi rannakalureid esitama püügi- ja lossimisandmeid uuel vormil. Uus kord jõustub 1. jaanuaril 2017.
Maaeluminister Tarmo Tamm allkirjastas käskkirja, millega taasavab 28. detsembrist aasta lõpuni Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel toimuva koha- ja kalapüügi avavee nakkevõrkudega.
Eesti elanikud kulutavad lihatoodetele neli korda rohkem kui kalatoodetele, tarbides kala ja kalatooteid keskmiselt 9,6 kg elaniku kohta. See kogus sisaldab lisaks ostudele ka 0,4 kg isepüütud või tasuta saadud kala. Kala ja kalatoodete tarbimine viimasel kolmel aastal koguseliselt ei muutunud.
Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtus Euroopa Komisjoni keskkonna, kalanduse ja merenduse voliniku Karmenu Vellaga, et arutada Eesti vetes kasutatavate nakkevõrkude mõõtmise teemal.
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.