• 06.01.17, 16:26
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Gross: seakasvatus annab meile lihaturul tohutu paindlikkuse

Pärnu Tarneahelakonverentsil esineva AS OG Elektra tegevjuhi Gea Grossi sõnul on sealiha tootmine ettevõtte suur tugevus. Seakasvatus võimaldab tarneketti algpunktist lõpp-punkti, mis annab lihaturul tohutu paindlikkuse.
Gross: seakasvatus annab meile lihaturul tohutu paindlikkuse
  • Gross: seakasvatus annab meile lihaturul tohutu paindlikkuse Foto: Raul Mee
Gea, räägite koos isa Oleg Grossiga, ettevõtte tarneahelast märtsis toimuval Pärnu Tarneahelakonverentsil. Kui rahul oma ettevõtte tarneahelaga hetkel olete ja mis vajaks veel lihvimist?
Millised on üldse olnud teie ettevõtte tarneahela ülesehitamise väljakutsed?
Seakasvatusega kaasnevad omad riskid, samas sellega omame tarneketti algpunktist lõpp-punkti, mis annab meile lihaturul tohutu paindlikkuse.
Miinuspoole pealt tooks välja komplekteerimise tootmises, mis toimub eri üksustes ja komplekteeritakse n-ö topelt hiljem veel omakorda kokku. Olukord on tingitud otseselt ruumi puudusest, millele tõenäoliselt lähima aasta jooksul saame lahenduse.
Jaotuse ja komplekteerimise osas lisaks veel nii palju, et lähima kahe aasta jooksul peaksime viimaks üle minema rühmkomplekteerimisele, mille toimimiseks eeltöö juba leiab aset. Samuti oleme paar aastat tagasi võtnud vastu radikaalse otsuse ja muutnud kaubaringide sageduse 7 korralt nädalas 4 korrale nädalas. Kulude kokkuhoid ei tulnud siinkohal ainult kaubaringide pealt, vaid ka kogu tootmise pealt. Tootmise töö vähenes 7 päevalt nädalas 4 päevale nädalas.
Kaubaringide kokkutõmbamine läks küllaltki valulikult. Üleminek andis tunda kuskil pool aastat kindlasti. See oli küll valulik, kuid täna saame väita, et tegime kindlalt õige otsuse.
Suur töö on meil teha ka tootmise poole peal, näiteks pakendamise, realiseerimisaegade ja toodete sortimendi osas.  
Tarneahela koha pealt tooks välja veel selle, et tegeleme ka taaskasutusega, üksuses kohapeal toimub meil papi press.
Kas ettevõttes on palgal ka eraldi tarneahelajuht?
Eraldi tarneahelajuhti palgal pole. Tarneahelajuhi töö teevad meil ära kaubandusjuht, tootmisjuht, ostujuhid ja mingis osas ka laojuhataja.
Palun andke 3 soovitust teistele ettevõtetele tarneahela optimeerimiseks?
1) Ümbertöötlus/taaskasutus/jäätmekäitlus on kindlasti iga kaubandusettevõtte töö osa, kus saab oma kulud ja võimalused üle vaadata.
2) Outsourcing on tihti põhjendatud, aga teatud olukordades ei tohiks karta ka ise mingi asja otsast lõpuni haldamist.
3) Ühishanked võivad olla potentsiaal.
Harro Puusild
Äripäev AS
PANE TÄHELE
Gea Gross esineb 2.-3. märtsil toimuval konverentsil Pärnu Tarneahelakonverents 2017 "Hoiame kokku"SIINSIIN
Ettekandes räägib Gea pikemalt OG Elektra kogemusest tarneahela ülesehitamisel. 
Konverentsi programmiga saate tutvuda 
Registreerida saate 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.11.24, 15:47
Corteva Agriscience Inatreq™ Active on Eestis turule lubatud
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele