Nädala börsiuudised: toidunisu hind langeb; Euroopa kuiv ilm püsib; suhkrut hakkab survestama etanooli hinnalangus; kohvi hind peaks taastuma hakkama; põllumajandusfirmad teatavad oma majandustulemusi; nafta hind kukks viimase kuu põhja; bensiin odavneb.
- Börs: Põllumajandusfirmad avalikustavad oma majandustulemused Foto: Reuters/Scanpix
Toidunisu hind langeb
Kuiv ilm peaks püsima edasi
Toidunisu hind
- Toidunisu hind Foto: Äripäev AS
Rapsiseemnete hind
USAs
Suhkrut hakkab survestama etanoolihindade langus
- Suhkru hind Foto: Äripäev AS
Kohvi hind peaks taastuma hakkama
Robusta kohvi hind
- Robusta kohvi hind Foto: Äripäev AS
Teistest toorainetest kallines kooritud piima pulbri hind (Euroopas) 1,8 protsenti ja tonn maksab 1774 eurot. Kakao kallines 1,5 protsenti ja tonn maksab 1858 dollarit.
Põllumajandusfirmad teatavad oma kvartalitulemusi
Alanud on ka tulemuste hooaeg ning mitmed põllumajandusfirmad on oma kvartalitulemused juba avalikustanud.
DuPont ületas ootusi
Seemneid ja kemikaale tootev DuPont teatas teisipäeval, et nende kasum ja käive tõusid. Sellele on kaasa aidanud USA farmerite aktiivne kevadkülv.
DuPonti tegevuskasum oli esimeses kvartalis 1,43 miljardit dollarit (1,64 senti aktsia kohta). Võrreldes eelmise aasta sama ajaga tõusis see 29 protsenti. Analüütikud ootasid 1,64 sendist kasumit.
Käive suurenes 4,6 protsenti 7,74 miljardi dollarini. Analüütikud ootasid 7,5 miljardi suurust käivet.
Monsanto kasum tõusis samuti kolmandiku võrra
USA seemne- ja kemikaalidefirma Monsanto teatas oma kvartalitulemused juba kuu esimeses pooles. Kasum suurenes 28,7 protsenti, millele aitas kaasa tugev nõudlus sojaubade ja maisi seemnete järele.
Puhaskasum tõusis 1,37 miljardi dollarini (3,09 dollarini aktsia kohta). Eelmisel aastal oli kasum 1,06 miljardit. Ettevõte ostis Saksamaa ettevõtte Bayer AG 66 miljardi eest ning firmade liitmisprotsess on käimas.
Nafta hind kukkus viimase kuu põhja
Nafta hind langes neljapäeval nelja nädala madalaima tasemeni, muret tekitab eelkõige USA tootmise suurenemine, vahendab MarketWatch.
Nii brenti kui ka WTI toornafta hinnad langesid eelmise nädala reedega võrreldes 4,2 protsenti. Kummagi barrel maksab vastavalt 50,75 ja 48,57 dollarit.
USA valitsuse andmetest selgus, et bensiini ja destillaatide varud kasvasid ootamatult. USA Energia ja Informatsiooni Administratsiooni (EIA) raportist selgus, et USA tootmine on jätkuvalt kasvamas.
Viimastel kuudel on nafta hindu toetanud OPECi tootmiskärbete kokkulepe. Nüüd on analüütikud aga kahtlema hakanud, kas tootmise vähendamine on naftahindade jätkusuutlikuks tõstmiseks piisav.
„Turgude fookus on OPECilt kaldunud USA tootjate peale. See on ka peamine faktor, mis pakkumist mõjutab,“ teatasid Commerzbanki analüütikud.
Maagaasi hind langes neljapäeval 1,1 protsenti 3,23 dollarini ühe briti soojusühiku kohta.
Langus on jõudnud ka bensiiniturule – Rotterdami 95 bensiini hind odavnes nädalaga 2,3 protsenti ja tonn maksab 566,5 dollarit. USA bensiini hind kukkus reedel 2,2 protsenti 1,56 dollarini gallonist.
- Bensiini hind Foto: Äripäev AS
Autor: Mait Kraun, kaasautor
Seotud lood
Nädala börsiuudised: ÜRO tõstis nisuvarude prognoosi rekordini; USA teraviljadel volatiilne nädal; suhkur odavnes järsult; kohvi hind tõusis; piimahinnad jõudsid viie kuu tippu; elusveiste hinnad tõusevad robinal; nafta hind langes; bensiin odavnes ligi 10 protsenti.
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.