• 17.07.17, 08:38
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veski Mati kasvatab ja tugevdab oma rolli Eesti teraviljaturul.

„Eesmärgiga kindlustada koostööpartneritele ja tarbijaile maksimaalselt kvaliteetset toodangut, oleme alustanud uudse TERAVILJAPROGRAMMIGA,“ teatab firma juht Lauri Mõtsnik.
Veski Mati kasvatab ja tugevdab oma rolli Eesti teraviljaturul.
  • Veski Mati kasvatab ja tugevdab oma rolli Eesti teraviljaturul. Foto: Balti Veski AS
Programmi üheks osaks on panustamine põllumajanduslikku haridusse - käesoleval aastal startis Veski Mati stipendium koostöös Eesti Maaülikooli ja Joosep Tootsi Fondiga. Stipendiaatide uurimistöö eesmärk on parendada teravilja arendust, leidmaks uusi ja tugevaid teraviljasorte. Samas stipendium aitab tudengil oma sobival erialal teha teadustööd süvitsi, kaasates siia suuremahulised praktilised katsetused. Stipendium motiveerib üliõpilasi nende seniste õppetulemuste, aktiivse Eestimaa maaellu panustava ühiskondliku tegevuse eest ning kavandatava uurimistöö eest, mis aitab kaasa kohaliku teravilja kvaliteedi parendamisele ning tooraine vääristamisele.
Kandidaat peab olema Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppes täiskoormusel õppiv 1. kursuse üliõpilane keskmise hindega vähemaltt 3,5 ning stipendiumi määrab 3-liikmeline komisjon, kuhu kuuluvad Balti Veski esindaja, Eesti Maaülikooli esindaja ja SA Eesti Maaülikooli Joosep Tootsi Fond esindaja.
Esimene stipendiaat on Marite Juurik Viljandimaalt, Taari talust
“Minu pere tegeleb põllupidamisega ja loogiline samm minu õpingutes oli ikka Maaülikool. Kodust olen kaasa saanud armastuse tervailja-tootmise vastuja erialaks ülikoolis valisin põllumajandussaaduste tootmise ja turustamise. Tahan, et minu töö oleks lihtinimesele arusaadav ja igale talumehele selge ning töö eesmärgiks on anda meie põllumees-tele parendatud seemet, mis oleks vastupidav kliimale ja haigustele ja samas saagirohke,“ räägib Marite.
Programmi teine osa on koostööprojektid Eesti põllumeestega - kohaliku teravilja kokkuostmine juba sel suvel; farmeritele kvaliteetse, jõulise ja haiguskindla seemne kindlustamine; teabe, koolituste, toetuse ja nõuannete viimine teraviljakasvatajatele.
Veski Mati turundusjuht Heikki Põhi kirjeldab, et programmi kolmas osa kätkeb koostööd teraviljatoodangu töötlejatega. „Alustame jahusegude pakkumist toiduainetetööstustele, peamiselt pagaritele. Noorte teadurite töö tulemusena saame kindlustada maksimaalselt kvaliteetset seemet ja seeläbi parimat võimalikku kohalikku teravilja ning selle toodangut.“
Veski Mati jätkab endiselt ka teraviljatoodete müüjana – tooteportfellis olevate 400 toote ja 100 maitsega putrude-, jahu-ja maitsesegudega oleme suurima tootevalikuga teraviljatootja.
Rõõmustagem õppureid, põllumehi, pagareid ja igat eestlast, kes armastab Veski Mati tooteid. Jätku leiba!

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 16:53
Baltic Vianco juht: kui sinikeel siia ei jõua, on oodata Eesti veiseliha nõudluse tõusu
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele