• 15.06.18, 09:00
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Vikipalus põles üle miljoni euro

Pühapäeva lõunast on lõõmanud viimase kümnendi kõige suurem metsatulekahju Harjumaal Vikipalu läheduses.
Põlenud puuu
  • Põlenud puuu Foto: Virumaa Teataja /Meelis Meilbaum / Scanpix
RMK metsamajanduse peaspetsialistile Olavi Andresele teadaolevalt kuulub kogu põlengu ala riigile. Tema sõnul on kahjude ulatus veel välja selgitamata. „Kui põleng on kustutatud, teeb RMK alal inventuuri, mille käigus selgub, kui suur on tule põhjustatud kahju ning milliseid metsamajanduslike võtteid tuleb tulekahjustuste likvideerimiseks ette võtta,“ ütles Andres.
Veebiportaalis Metsaoksjon.ee on võimalik arvutada metsakinnistu väärtust. Selle andmetel on põlenud metsa minimaalne väärtus 149 069 eurot, keskmine 613 668 eurot ning maksimaalne 1 698 292 eurot.
Naabruskonna metsaomanikul kallima otsa mets
„Alles jäi, õnneks minu mets jäi alles,“ ütles metsaomanik Vahur Mägi, kelle maa on põlengu piirkonnale väga lähedal. Mägi hindas enda metsa väärtuseks 6000 eurot hektari eest, seega on ka põlenud metsa väärtus tõenäolisemalt kallimas otsas, mis teeks RMK metsa väärtuseks enne põlengut ligikaudu 1,2 miljonit eurot.
Kindlustus oleks liiga kallis
Vikipalus põlenud mets on kindlustamata. Varem on RMK öelnud, et riigimetsa ei kindlustata, sest seda on umbes miljon hektarit ja nii suure hulga kindlustamine oleks RMKle väga kulukas. Andres kinnitas ka täna, et RMK hallata on 1 367 270 hektarit riigimaad, millest 1 006 569 hektarit on metsamaa. "Sellise väga suure pinna kindlustamine on üüratult kallis ja ei tasu ennast majanduslikult ära. Selliseid tulekahjusid nagu on Aegviidu lähedal juhtub kord 15-20 aasta tagant," ütles ta.
Loe täismahus artiklit Äripäeva veebist. 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 20.09.24, 06:25
Võta maisitärklisest viimast
Maisi soodsa kasvuperioodi korral võib tekkida probleem, kus tärklisesisaldus silos on optimaalseks söötmiseks liiga kõrge. Seedimata tärklis vatsas ja peensooles langetab söödaväärindust, tekitades loomakasvatajale rahalist kahju.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele