Põllumajandusuuringute Keskuse äsja lõpetatud põllumajandustootjate, toiduainetööstuste ja maaettevõtjate toetusvajaduse uuringu aruandest selgub, et valdav osa ettevõtjatest hindab kõige olulisemaks investeeringuks tootmisseadmete ja taristu uuendamist.
- Kõik sihtrühmad pidasid oluliseks investeerimist ka teede rajamisse. Foto: Pixabay
Uuringu käigus läbi viidud erinevate sihtrühmade küsitlusest selgus, et tootmisseadmete soetamist hindas oluliseks kuni 86% ja taristu arendamist kuni 62% ettevõtetest. Põllumajandustootjad peavad oma konkurentsivõime edendamisel kõige olulisemaks investeeringuid tootmisseadmetesse, maa ostuks ja rajatiste parendamiseks.
Keskkonnainvesteeringutena märkisid põllumajandustootjad vajadust veeressursside kaitseks, uute ja täppistehnoloogiate kasutusele võtmiseks. Toiduainetööstused kavandavad investeeringuid uutesse tehnoloogiatesse ja õhusaaste vähendamisse.
Detailsem taristuinvesteeringute analüüs näitas, et kõikides sektorites on võrdselt esiplaanil energiasüsteemide investeeringud, mis tagaksid stabiilse elektrivarustuse ning võimsuse. Samuti pidasid kõik sihtrühmad oluliseks investeerimist juurdepääsuteede ja kiire internetiühenduse arendamiseks.
Uuringu aruandes antakse ülevaade maapiirkonna ettevõtjate majandusliku olukorra kohta, vaadeldes ettevõtete struktuurset muutust aastate 2007 ja 2017 võrdluses ning enamlevinud majandusnäitajaid ja finantssuhtarve perioodil 2014–2018. Samuti analüüsitakse kõigi sihtgruppide ettevõtjaid kaasanud veebiküsitluse tulemusi ettevõtete majandusliku seisundi, tegevus- ja investeerimisplaanide, konkurentsivõime, ekspordi- ja ühistegevuse, teadmussiirde ning riskijuhtimise aspektidest lähtuvalt.
Aruanne ja uuringut tutvustav ettekanne on kättesaadav
Põllumajandusuuringute Keskuse veebist.
Seotud lood
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.