Taotluste vastuvõtt toimus 2. märtsist 23. märtsini ja PRIAle laekus sel ajal 2 953 taotlust, mida on 199 võrra vähem kui möödunud aastal. Sel aastal sai uue toetusena taotleda „Piimalehma kasvatamise otsetoetust Saaremaal, Hiiumaal, Muhus, Kihnus ja Ruhnus“, kuhu laekus 107 taotlust.
- Piimalehm Järvamaal. Foto: Meelika Sander-Sõrmus
„Viimasel taotlemise nädalal olid PRIA teenindusbürood eriolukorra tõttu suletud, aga e-PRIA töötas tõrgeteta. Kõigile soovijatele oli PRIA e-taotlemise teenuses vajadusel ka tugi taotluse esitamiseks loodud ning taotlusi laekus oodatud mahus,“ ütles PRIA otsetoetuste osakonna juhataja Tanel Trell.
Piimalehma kasvatamise otsetoetusi saab hilinenult taotleda veel 17. aprillini, aga siis väheneb toetus 1% võrra iga hilinetud tööpäeva kohta.
PRIA peadirektor otsustab loomakasvatuse üleminekutoetuste määramise või taotluste rahuldamata jätmise hiljemalt 22. juuniks 2020 ja toetused makstakse välja 15. juunist kuni 30. septembrini 2020 ning piimalehma kasvatamise otsetoetuste määramise või taotluste rahuldamata jätmise hiljemalt 10. detsembriks 2020 ja toetus makstakse välja 10. detsembrist 2020 kuni 30. juunini 2021.
Seotud lood
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.