• 21.04.21, 16:12

Digitaliseerimine aitab ka loomakasvatussektorit rohelisemaks muuta

Tänasel päeval kutsutakse Euroopas kõiki sektoreid järgima ELi rohelist kokkulepet. Oma roll selles on nii loomakasvatajatel kui ka põllumajandus- ja toiduainesektoril laiemalt. Loomatervishoiusektor on mõeldud nii loomakasvatussektori teenindamiseks kui ka selle tugevdamiseks, aidates ühtlasi kaasa Euroopa eesmärkide saavutamisele kliimaneutraalsuse ja jätkusuutliku toidusüsteemi nimel, toetades tehnoloogiapõhiseid uuendusi.
Usaldusväärse diagnostika abil saavad põllumajandustootjad ja veterinaararstid tuvastada probleeme varem kui tavapäraste meetodite abil.
  • Usaldusväärse diagnostika abil saavad põllumajandustootjad ja veterinaararstid tuvastada probleeme varem kui tavapäraste meetodite abil. Foto: Meeli Küttim
Loomatervise valdkond Euroopas on praegu tehnoloogilise ja digitaalse ümberkujundamise esirinnas, pakkudes põllumajandustootjatele alternatiivseid lahendusi, mida nimetatakse täppisloomakasvatuseks. Murrangud biotehnoloogias, avastamisvahendites ja robootikas, genoomikatsetes ja täiustatud vaktsiinides peaksid olema olulised vahendid nii loomakasvatuse kui ka veterinaariameti tuleviku jaoks. Need edusammud võivad toetada põllumajandustootjaid loomade tervise optimeerimisel, et vähendada keskkonnamõjusid, tagada parem jälgitavus, parandada loomade heaolu ja toetada ravimite vastutustundlikku kasutamist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele