Brüsseli ambitsioonid kliimaneutraalsuse saavutamisel on kasvanud ja kuigi Eesti ettevõtjad on kohati olnud väga tublid, peavad näiteks maanteevedajad ja põllumajandajad astuma suure sammu edasi, leiab keskkonnaminister Tõnis Mölder.
- Keskkonnaministri sõnul peavad ettevõtted ja tarbijad arvestama, et rohepöördest enam pääsu pole. Foto: Andres Haabu
Ettevõtjad ja tarbijad peavad tema sõnul arvestama, et rohepöördest enam pääsu pole. Samas otsib Eesti viise, kuidas tee kliimaneutraalsuseni kujuneks võimalikult valutuks, rääkis keskkonnaminister Tõnis Mölder Äripäeva raadio saates "Kuum tool".
Keskkonnaminister: parem puidust graanul kui metsa all mädanev puit
Millised kliimaleppe punktid hakkavad teie hinnangul kõige enam Eestit mõjutama?
Kõik, mis puudutab heitekvoodide kauplemise süsteemi. Nimelt tuli Euroopa Komisjon välja varasemast oluliselt ambitsioonikama eesmärgiga, mis vähendab kvootide kättesaadavust kiiremini ja see tähendab saastetasude tõusu. Sealhulgas vähendatakse ka tasuta saastekvootide hulka. Need otsused sunnivad kvootidest sõltuvaid ettevõtteid tegema suuremaid investeeringuid keskkonnasäästlikusse või kasvab kvootide hankimise kulu. Eks seda mõju tunnevad ka tarbijad.
Seotud lood
Tööjõupuudus põllumajandussektoris ja pidev vajaduste muutumine süvendab lõhet põllumehe ning tarbija vahel, mille tagajärjeks on usaldamatus ja teineteise mittemõistmine. Seetõttu on põllumajandussektoris üha olulisem pöörata teadlikumalt tähelepanu erinevatele aspektidele.