• 03.12.21, 08:59

Millised tegurid tingivad tootmise kallinemise põllumajandussektoris?

Praegusele toormehindade tõusule on kaasa aidanud mitmed tegurid, sh ELi, USA ja Hiina majanduse taastumine. Energiahinnad, eriti maagaasi hinnad Euroopas, on saavutamas uusi tippe. See mõjutab tugevalt väetiste hindu, mis on aastaga peaaegu kahekordistunud.
Millised tegurid tingivad tootmise kallinemise põllumajandussektoris?
  • Foto: Unsplash
COVID-19 deltavariandi levikust põhjustatud tarneahelate katkemine, eriti Aasias, suurendab pingeid toormeturgudel. Uus selge mõjutegur on transpordisektori häired ja kulude suurenemine. Samuti on teateid muredest sööda, masinate ja agro-metsatehnika kulude ning ehitusmaterjalide kallinemise kohta. COVID-19 vaktsineerimiskampaania EL-is on jõudnud platoole, kus umbes 75% täiskasvanutest on täielikult vaktsineeritud. Sellest võidab toitlustussektor. Euroopa Keskpanga prognoos näitab, et reaalne SKT kasvab 2021. aastal 5%, EKP muutis oma 2021. aasta inflatsiooniprognoosi 2,2% peale. Inflatsioonitegurid peaksid alates 2022. aasta I kvartalist vähenema. Aasta lõpuks avaldab komisjon teatise vastupidavusplaani kohta, et paremini ette valmistada ja koordineerida komisjoni ja liikmesriikide ning eraettevõtjate vahelist tegevust. Eesmärk on tulevasi kriise paremini ennetada ja juhtida.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele