Täna arutatakse Ukraina kriisi mõju toidutootmisele
Maaeluminister Urmas Kruuse kutsus kolmapäeva pärastlõunaks kokku kohtumise, et arutada Ukraina kriisi mõjusid ja võimalikke lahendusi siinsele põllumajandus-, kalandus- ja toidutootmissektorile.
„Venemaa sissetung Ukrainasse on pannud suure surve alla ülemaailmse toidutootmise ja selleks vajalike toorainete turu. Toidu varustuskindlus ja tarneahelate toimimine on tänases olukorras oluline osa meie julgeolekust,“ sõnas maaeluminister Urmas Kruuse. „Kriisi mõjud on jõudnud ka meie tootjateni, seda nii hindade kui sisendite kättesaadavuse kaudu.“
Nisuhinnad jõudsid Euroopas kõigi aegade rekordini ning alates Ukraina sõja algusest on hinnad kasvanud ligi 40 protsenti. USAs tõusid hinnad eelmine nädal kuue kümnendi kiireimas tempos.
Ukraina sõda tõi teraviljaturule rekordilised kauplemismahud ning hinnaliikumised - nisu-, rapsi- ja maisihinnad liikusid mõne päevaga ligi 20 protsendi võrra. Analüütikute sõnul on oodata volatiilsuse jätkumist.
Märtsi algus on olnud põllumajandustoormete turule pöörane. Veebruari lõpu volatiilsus on veelgi kasvanud ning hinnad on tõusnud järsult rekorditeni. Piima hind ületas esmakordselt üheksa aasta jooksul ka kõigi aegade rekordid.
Põllumajandussaadusi töötlev ja turustav ettevõte Scandagra Eesti soovib kõiki kliente ning koostööpartnereid lõppeva aasta puhul tehtu eest tänada ning kutsub huvilisi informatiivsetele talveseminaridele.