• 25.03.22, 14:15

Roomet Sõrmus: olukorra leevendamiseks on vaja mõelda kastist välja

Põllumajandussektoris tegutsevad ettevõtjad saaksid tööle võtta ligikaudu 750 ukrainlasest põgenikku ning põllumehed on valmis pakkuma majutust rohkem kui tuhandele põgenikule, rääkis Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Järgneb intervjuu Roomet Sõrmusega, intervjueeris Janno Riispapp.
Roomet Sõrmus.
  • Roomet Sõrmus. Foto: Mana Kaasik
Ukraina sõjal on kahtlemata suur mõju Eesti põllumajandustootjatele. Kumb põllumehe vaatest kiiremini kasvab, kas teravilja või väetise hind? Praegu on tõepoolest tekkinud suur mure sellega, et erinevad tootmissisendid on väga kiiresti kasvanud. Just pärast sõja puhkemist Ukrainas on toimunud erilised hüpped, kuigi ka juba möödunud aasta teisel poolel algas energia väga kiire hinnatõus, mis kandus tegelikult edasi ka näiteks väetiste hinda. Selles mõttes on praegu midagi pikemat prognoosida päris keeruline, sest selge on see, et sanktsioonid on toonud hästi palju segadust ja turud otsivad uut tasakaalupunkti.

Seotud lood

Uudised
  • 03.03.22, 08:30
Roomet Sõrmus: Ukraina kriisil on oluline mõju ka Eesti põllumajandusele ja toidutootmisele
Venemaa sissetungil Ukrainasse, sellele järgnenud sanktsioonidel ja kaubanduspiirangutel ning kauba liikumise peatumisel on kindlasti väga oluline mõju meie põllumajandusele ja toidutootmisele. Kogu majandust, sh ka toiduvaldkonda mõjutavad energia ja kütuse hinnad, kuid toidusektori mõjud sellega ei piirdu. Võimalikke mõjusid analüüsib Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja juht Roomet Sõrmus.
Uudised
  • 18.03.22, 15:51
Koda tegi maaeluministrile ettepanekud kriisi mõjude leevendamiseks
Maaeluminister Urmas Kruuse korraldas 16. märtsil ümarlaua, millel arutleti Ukraina kriisi mõjude üle toidutootmisele ning anti ülevaade põllumajandus-, kalandus- ja toidutootmissektorile Euroopa Komisjoni kaalutavatest turuolukorra stabiliseerimise ja toidu varustuskindluse tagamise meetmetest.
  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele