• 13.04.22, 08:30

Poolas tõi Vene-Ukraina sõda kaasa inflatsiooni kasvu

Analüütikud ennustavad, et Poola tänavune keskmine hinnatõus ulatub 10,8 protsendini. Kõige enam kallinevad toit ja energia, samuti kannatavad ekspordi- ja impordimahud.
Sõjapõgenikud Przemyślis Poola-Ukraina piiril. Enneolematult suur põgenike arv ja kerkiv inflatsioon on sõjas kannatava Ukraina naaberriigile Poolale suureks väljakutseks.
  • Sõjapõgenikud Przemyślis Poola-Ukraina piiril. Enneolematult suur põgenike arv ja kerkiv inflatsioon on sõjas kannatava Ukraina naaberriigile Poolale suureks väljakutseks. Foto: Shutterstock
Poola Majandusinstituudi (PMI) direktor Piotr Arak rõhutas, et ülemaailmse vastastikuse majandusliku sõltuvuse ulatuse tõttu tunneb sõja mõju enamik euroala riike. PMI tõi välja ELi riigid, keda toiduainete hinnatõus kõige rängemalt mõjutab: need on Rumeenia, Läti ja Slovakkia, sest Eurostati andmetel moodustavad nendes riikides kulutused toidukaupadele kõige suurema osa ostukorvist. „Juba jaanuaris põhjustas toiduhindade muutus nendes riikides 40% inflatsioonimäärast,” mainiti aruandes.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele