• 15.08.22, 09:00

Piimatootjad ootavad stabiilsemat aega

Piima kokkuostuhind on läinud üle pika aja üles ja see annaks ehk piimakarjakasvatajatele lootust parematele aegadele. Samas, uued kliimaneutraalsuse eesmärgid ei arvesta Eesti põllumajanduse tublide edusammudega ja mõõdaks kohustusi kõikidele liikmesriikidele ikka ühesuguse mõõdupuu järgi.
Kuivajõe Farmer OÜ juht Urmas Põlluaas (vasakul) ja Agrone juht Margus Muld ütlevad, et ühine metoodika, mille järgi mõõdetakse CO2 jalajälge, on veel suuresti lahtine ja arvutuskäiku ei suudeta piisavalt põhjendada.
  • Kuivajõe Farmer OÜ juht Urmas Põlluaas (vasakul) ja Agrone juht Margus Muld ütlevad, et ühine metoodika, mille järgi mõõdetakse CO2 jalajälge, on veel suuresti lahtine ja arvutuskäiku ei suudeta piisavalt põhjendada. Foto: Juuli Nemvalts
Piimanduses on järgmisel aastal tulemas suured muutused, kui valmib E-Piima uus piimakombinaat. Tehase jõudlus vajaks juurde suure koguse toorpiima ehk laudatäite jagu lehmasid, kes sellist toodangut annaks, kuid lisalautadesse ja loomadesse investeeringuid ei ole kuskilt näha.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 17.03.25, 14:40
Kuidas kaitsta oma põldu umbrohtude eest teadlikult ja ennetavalt?
Umbrohtude resistentsuse teemat hakkas Bayer Baltimaades põhjalikumalt uurima aastal 2017 ning sellest alates on analüüsitud 146 proovi, millest 83 protsendil tuvastati resistentsus. Baltikumis on kõige teravam probleem Leedus, kus on resistentsus tuvastatud juba viiel umbrohul. Kasvamas on see mure Lätis ning Bayeri agronoomid Tõnu Kastepõld ja Madis Kaljura nendivad, et valvel tasub olla ka Eestis.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele