Ringbiomajanduse konverentsi raames toimunud kõrgetasemelisel kohtumisel arutati valdkonna väljakutseid ja koostööd Euroopa Liidu ja idapartnerlusriikide vahel.
- Ringbiomajanduse konverents toimub 13.–14. oktoobril Eesti Põllumajanduse Aastanäituse raames. Foto: MorroW Shoots
Minister Urmas Kruuse sõnul tegutseme selle nimel, et parandada ringbiomajanduse kui kestliku majandusmudeli seisu. „Biopõhiste toodete väljatöötamine ja tootmine on enamasti kallim võrreldes fossiilsetega. Sageli on vajalikud suured alginvesteeringud, milleks riik on juba toetuste näol tuge pakkumas,“ seletab maaeluminister. Ta näeb siiski, et biomajandus on teema, mille puhul peab valitsuse tasandil veel tegema tööd selleks, et sõnastada selgemad eesmärgid ja vajalikud tegevused nii lühi- kui ka keskpikas perspektiivis. „Kuna biomajandus puudutab väga paljusid valdkondi ja huvirühmi, vajab valdkonna sobivaima juhtimise ja eriti koordinatsiooni korraldus veel vormimist,“ räägib Kruuse.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.