Peale selle, et väetiste kasutegur suureneb happesuse neutraliseerimisel, seotakse suurema saagiga rohkem süsinikdioksiidi (eCO2) atmosfäärist. Sealjuures on arvukate uuringute andmeid analüüsides leitud, et atmosfääri kõrgenenud eCO2 mõju taimede biomassile on kõige paremini seletatav taimede fosfori parema omastamisega ning et eCO2 muudab maapealset biomassi P kogumit ja kontsentratsiooni.
Eesti Taimekasvatuse Instituudi (ETKI) vanemteadur Valli Loide tutvustas 28. juunil PMK Kuusiku katsekeskuses toimunud põllupäeval pikaajalise külvikorra NPK-väetuskatset. Tulemustest saab välja tuua, et taim vajab saagi moodustamiseks toitaineid, seda õigel ajal ja õiges koguses. Päris niisama saaki ei saa.
Muldade neutraliseerimine koos kaltsiumi ja magneesiumi seisundi parandamisel lupjamisega on hädavajalik ja vältimatu tegevus mullaviljakuse säilitamisel. Happelisel mullal on häiritud taimede ja teiste kasulike elusorganismide elutegevus ning taimede toitainete omastamine.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.