Toomas Rüütel: automatiseeritud farmil on mitmeid kasutegureid
Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel toimunud Digikonverentsil rääkis Linery OÜ müügijuht Toomas Rüütel, et üleminek automaatsele söötmissüsteemile tasub ennast ära juba kahe aastaga, rääkimata loomade paremast tervisest ja suuremast piimatoodangust.
Linery OÜ müügijuht Toomas Rüütel. Foto: Juuli Nemvalts
Linery OÜ müügijuht Toomas Rüütel ütles, et loomade söömine on väga oluline etapp kogu protsessis ja automaatika võimaldab panna näiteks kaheksa korda päevas loomadele sööta ette. See on kokkuvõttes looma tervisele kasulikum, toit seedub paremini ja suureneb ka piimatoodang.
Sel aastal näitab Linery OÜ Maamessil mitmeid seadmeid – Lely Juno automaatset söödalükkajat, Lely Discovery Collector automaatset sõnnikurobotit käiguteede puhastamiseks, Lely Discovery 90 SW automaatset sõnnikurobotit restpõrandatele ning Heizomat keskküttekatelt.
Kulutades ühe kolmandiku oma tööelust korduvatele tööülesannetele, nagu lüpsmine, võib vaid ette kujutada, milliseid võimalusi annab nende rutiinsete tööde automatiseerimine. Väiksem koormus, säästlikum ajakasutus ja suurem paindlikkus võimaldavad keskenduda olulisematele asjadele, nagu karja tervis, täiustatud juhtimine ja muidugi tasakaalukam pereelu.
Lüpsirobotid on Eestis kasutatud juba rohkem kui 15 aastat ning see aeg on andnud rikkalikult kogemusi nende kasutuse vallas. Scandagra söödatehnoloog Marge Malbe teeb ülevaate, milline on õige täiendsööda tähtsus lüpsirobotite külastatavusele.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.