• 25.10.24, 12:10

Köögijäätmetest väetist tootev firma pälvis Ringmajanduse Veduri tiitli

2024. aasta Ringmajanduse Veduri tiitliga pärjati Ringmajanduspäeval EKT Ecobio tehas, seda koos Keskkonnainvesteeringute Keskuse, Eesti inimesega ning ka ministeeriumiga, kes on loonud võimaluse täieliku ringmajanduse tekkeks: jäätmest saab uus toode.
Köögijäätmetest väetist tootev EKT Ecobio tehas pälvis Ringmajanduse Veduri tiitli.
  • Köögijäätmetest väetist tootev EKT Ecobio tehas pälvis Ringmajanduse Veduri tiitli. Foto: Eesti Ringmajandusettevõtete Liit
EKT Ecobio Maardu biogaasitehas on Eestis ainulaadne, kasutades gaasi tootmiseks kodumajapidamisest pärit biolagunevaid jäätmeid. Tehasel on võimekus puhastada võõristega sisendmaterjal (elanikkonnalt, kaubandusest jm). Jäätmed liiguvad tehases suletud süsteemis, temperatuur kääritusseadmetes on 37–43 kraadi vahel.

Seotud lood

Uudised
  • 23.10.24, 08:45
Õunauputus jõudis ka biogaasitehasesse
Õunauputus jõudis ka EKT Ecobio gaasitehasesse: mitmetes maakondades ja linnades koguti kokku rekordkogus koduseid biojäätmeid.
Uudised
  • 08.07.24, 10:08
EKT Ecobio biogaasitehas sai digestaadile sertifikaadi
SA Taaskasutatavate Materjalide Sertifitseerimiskeskus väljastas käärutusjäägi ehk digestaadi sertifikaadi EKT Ecobio biogaasitehasele. Kääritusjääki kasutatakse väetiseks põllumajanduses, sertifikaadi olemasolu näitab selle kvaliteedi kindlust. Sertifikaat väljastati nii vedeleale kui tahkele kääritusjäägile.
Uudised
  • 29.11.22, 16:20
Maardus avati uus biogaasitehas
Täna avati Maardus EKT Ecobio uus biogaasitehas, mille tootmisvõimsus on ca 2 miljonit kuupmeetrit biometaani aastas. Kodustest biojäätmetest toodetud gaasiga hakkavad sõitma Tallinna linnaliinibussid ning kääritusjäägist valmib väetis põllumajandusele. Biogaasitehase kogumaksumus oli 14 miljonit eurot.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.09.24, 11:35
Ebastabiilne majanduslik olukord põllumajanduses: kuidas kaitsta saaki ja säästa targalt
Põllumajandusturu ebastabiilne majanduslik olukord nagu muutlikud väetise- ja teraviljahinnad ning kasvavad tootmiskulud on peavaluks igale põllumehele. Keeruline seis sunnib põllumehi rohkem arvutama ja investeeringutest saadavat kasu kaaluma. See olukord määrab otseselt taimekaitsevahendite üle otsustamise. Kuidas säästa, kuid samal ajal saada maksimaalset tulu?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele