• 03.12.24, 07:24

Halinga OÜ rajab 13 miljoniga Pärnumaale rohegaasijaama

Infortarile kuuluv Eesti üks suuremaid piimandusettevõtteid Halinga OÜ alustab 13,3 miljonit eurot maksva rohegaasijaama ehitust Pärnumaale.
Ühe lüpsilehma aastasest sõnnikukogusest saab toota 200 kg rohegaasi, millega saab sõita 5000 km. Ühes leibkonnas tekib aasta jooksul 130 kg biojäätmeid, millest toodetud rohegaasiga läbib sõiduauto 200 km.
  • Ühe lüpsilehma aastasest sõnnikukogusest saab toota 200 kg rohegaasi, millega saab sõita 5000 km. Ühes leibkonnas tekib aasta jooksul 130 kg biojäätmeid, millest toodetud rohegaasiga läbib sõiduauto 200 km. Foto: Infortar
Loomasõnnikust ja biojäätmetest kodumaist gaasi tootva jaama projekteerib ja ehitab Saksamaa suurim rohegaasitootja ja see valmib 2026. aasta kevadel.

Seotud lood

Uudised
  • 02.04.24, 17:00
Infortar sai Konkurentsiametilt loa Halinga omandamiseks
Konkurentsiamet andis investeerimisettevõttele Infortar loa Eesti ühe suurima, Pärnumaal asuva piimandusettevõtte Halinga 51% suuruse osaluse omandamiseks.
Uudised
  • 11.11.24, 11:57
19 miljonit biometaani tootmisesse
Keskkonnainvesteeringute Keskus rahastab 19 miljoni euroga nelja biometaani tootmisjaama rajamist üle Eesti - tootmisjaamad rajatakse Viljandimaale, Saaremaale, Pärnumaale ja Lääne-Virumaale.
Uudised
  • 28.02.24, 12:00
Infortar omandab suurosaluse Pärnumaa piimafarmist
Energeetika, laevanduse ja kinnisvara valdkonna kõrval siseneb Infortar esmakordselt põllumajanduse valdkonda omandades enamusosaluse Eesti ühes suuremas piimandusettevõttes Halinga OÜ.
Uudised
  • 17.08.23, 16:10
Raul Peetson: panime seljad kokku, et koolides tasuta piim säiliks
Põhja-Pärnumaa vallavanem Aivar Mäe ütles, et kuigi riik on vastu võtnud otsuse, et selle aasta sügisest jagatakse tasuta koolipiima ja piimatooteid ainult kuni üheksanda klassi õpilastele, siis Põhja-Pärnuma vallas ei raisata aega sellele, et kuidas ei saa, vaid leitakse lahendus, kuidas saab. Appi tulid piirkonna piimatoojad.
  • ST
Sisuturundus
  • 24.03.25, 14:34
Lugeja küsib: mis vahe on Moddus Start`il ja Moddus 250 EC-l?
Moddus Start on teraviljadel ning kõrrelistel heintaimedel varaseks kasutamiseks mõeldud kasvuregulaator. Selle kasutamise eesmärk on suurema ja tugevama juuremassi saavutamine, ühtlasem võrsumine, rohkem produktiivvõrseid ja tugevam kõrre alumine osa, mis kõik kokku tähendab suuremat saaki ja kindlust, et saak põllult edukalt ka koristatud saab. Moddus 250 EC kasutamise eesmärk on kõrre lühendamine ja tugevdamine ning parem fotosüntees. Tooted sobivad väga hästi järjestikku kasutamiseks. Kuna kevade tulekuga uuritakse just enim Moddus Stardi kasutamise kohta, käsitleme seda toodet põhjalikumalt.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele