Eesti metsamajandust mõjutavad raiepiirangud, linnurahu ja investeeringute puudus. Eesti Metsa ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) juhatuse esimees Jaano Haidla rääkis saates “Mets ja majandus”, et eestlaste soodumus teha õhinapõhiseid otsuseid võib saada puidutööstusele saatuslikuks.
- Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu juhatuse esimees Jaano Haidla märgib, et puidutööstuse jätkusuutlikkuse tagamiseks on aga vaja investeeringuid, aga need on praegu langustrendis. Foto: Johanna Adojaan
Metsamajandusel on praegu raske aeg. “Seda tööstusharu täna võib võrrelda ujujaga, kes on sattunud viie majandusaasta sügavusse: hing on kinni, kopsud veel jaksavad hapnikku hoida, aga vaikselt juba kipitab,” rääkis Jaano Haidla Äripäeva raadiosaates “Mets ja majandus”. “Varbad justkui ulatuvad põhja, aga tõuget veel anda ei saa, et tõuseks pinnale,” lisas ta.
Seotud lood
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) juht Jaano Haidla näeb Eesti puidutööstuse tulevikku eelkõige pikaajalise toorainekindluse ja soodsa energiapoliitika kaudu. Haidla rääkis saates “Mets ja majandus”, et kuigi tööstussektor on tugev ja sügavate juurtega, vajab see konkurentsis püsimiseks selgemaid otsuseid ja suuremat stabiilsust.
Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu (EMPL) üldkogu valis uue juhatuse, mille esimehena jätkab Jaano Haidla.
Üha suurem osa Eesti elanikest peab oluliseks, et metsi majandataks ning hindavad metsa- ja puidutööstust majandusele oluliseks valdkonnaks ja tähtsaks tööandjaks, selgus uuringufirma Norstat läbi viidud küsitlusest.
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.