Veiste klassifitseerija Reet Härmi sõnul annab emasloomade genoomtestimine suure võimaluse teada saada looma kohta vajalikku informatsiooni, esmajärjekorras kasvõi seda, kas looma on mõttekas pidada kodufarmis ja saada temalt järglasi või mitte.
- Geenitestimine annab võimaluse valida välja parimad emasloomad ja kui võtame ka pullide poolelt parimad, saame häid tulemusi – see on geenitesti suur pluss. Foto: Eiko Kink
„Geenitestimine annab meile võimaluse valida välja parimad emasloomad ja kui võtame ka pullide poolelt parimad, saame häid tulemusi – see on geenitesti suur pluss,“ kinnitas Härm. „Viimasel ajal on Euroopas hakatud testimisel väga väärtustama, mida veel Eestis ei osata hinnata, A2A2 tüüpi ehk kaseiini piima tootjaid loomi. Pullide puhul antakse samuti see sama hinne.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.