• 04.09.08, 10:49
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti tõumullikad lähevad massiliselt välismaale

Kuu algul sõitis Eesti farmides ringi hollandlane Dorus Verstappen, kes valis siit tõumullikaid, et neid üle Euroopa edasi müüa. Tema hinnangul on Eesti loomad tervemad kui Lääne-Euroopa omad, kirjutas Maaleht.
"Eesti ja Tšehhi on ainukesed endise idabloki maad, kust me mullikaid ostame," märkis Hollandi firma VION esindaja Dorus Verstappen.
Verstappen ütles, et põhjus, miks nad Eestist mullikaid ostavad, on see, et Eesti kari on tervem kui Lääne-Euroopa karjad, mida viimasel kümnendil on laastanud suu- ja sõrataud, hullulehmatõbi ja sinikeel.
Viljandimaalt Lassivälja talust läbis sõela tervelt seitse looma perenaise Mare Villemsi pakutud kümnest. Perenaine oli mullikad ajanud tee äärde koplisse, kus valija neid hästi vaadata sai. Esialgu mullikad võõrastasid, kuid varsti harjusid mehe rahuliku olekuga ära ning lasid end uurida. Kui valik tehtud, soovitas Verstappen ühel mullikal sõrad värkida, teisel paistetust ravida. Ülejäänutega jäi ta rahule.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 16:53
Baltic Vianco juht: kui sinikeel siia ei jõua, on oodata Eesti veiseliha nõudluse tõusu
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele