Advokaadibüroo Sorainen advokaat Ivar
Kurvits ütles kokkuostuhinnaga nurisevate piimatootjate tegevust kommenteerides,
et tootjate koostöö on tavapärane, kuid hinnakokkulepetest tuleks hoiduda.
"Iseenesest on samas valdkonnas tegutsevate tootjate koostöökogude või -liitude loomine tavapärane tegevus ning üldjuhul konkurentsiõigusega kooskõlas. Küll oleks soovitatav Eesti piimatootjate koostöökogu liikmetel hoiduda omavahel sõlmimast toorpiima hindade ja müügimahtude kokkuleppeid, sest sõltuvalt kokkuleppe sisust võib tegemist olla konkurentsi kahjustava kokkuleppega ja see on kriminaalkorras karistatav."
Augustis lõid tootjad parema toorpiima kokkuostuhinna väljavõitlemiseks Eesti piimatootjate koostöökogu, mida on ajakirjanduses nimetatud ka piimatootjate kartelliks. Sel nädalal toimus koostöökogu esimene koosolek, kus osalenud tootjate piimamüügi maht ulatub ligi 1250 tonnini päevas ehk umbes 73%ni piimatööstustesse jõudvast toorpiimast.
Toorpiima omahind on hetkel 5 kr ja 5 senti, kuid kokkuostuhind valdavalt alla 4 krooni ja 50 senti kilost. Piimatööstused langetasid toorpiima kokkuostuhindu sel kevadel.
Seotud lood
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.