• 05.09.08, 15:19
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Teraviljakasvatuses toimus katastroof

Tartumaa põllumeeste liit teatas, et teraviljakasvatuses toimus tänavu katastroof. 21% teraviljast on vihmade tõttu juba hävinud, kartulist on pool ära mädanenud.
Tartumaa Põllumeeste Liidu liikmete kiirküsitlusel selgus, et 32 000 ha teraviljapinnast on tänaseks koristatud 36% (rukist 78%, nisu 56%, otra 39%, kaera 28% ja rapsi 11%). 450 hektarist maha pandud kartulist on koristatud 11%. Teraviljadest on 9400 hektarit, mis moodustab külvatust 21%, vihmade tõttu juba hävinud, 450 ha kartulist on vagudes mädanenud ligi pool.
Suurte kogemustega ilmatarga Enno Klade sõnul võib tulla veel mõni üksik koristamispäev enne 20. septembrit. Siis tulevad jälle laussajud ning kuivem periood algab oktoobri alguses ja kestab paar nädalat, edastas liit pressiteate vahendusel.
Tartumaa Põllumeeste Liidu esimehe Jaan Sõrra sõnul on tegemist katastroofiaastaga: „Koristamata on üle 60% teraviljast ja rapsist. Ilmaprognoos aga koristamist nii pea ei luba, seetõttu võib suur osa koristamata viljast põllule jäädagi. Nii rukki kui nisupead on niiskuse tõttu idud välja ajanud ja ei sobi enam söödaviljakski. Staažikate põllumeeste sõnul oli sarnane aasta viimati 1978. aasta, kui enamus viljast põllule jäi. Teraviljakasvatajad on masenduses ega kujuta ette, kuidas tasuda liisinguid ja pangavõlgasid. Krediidiasutustele tuleb loomulikult võlad tasuda, kuid paljudel põllumeestel tekib see võimalus alles jõuludeks laekuva Euroopa Liidu otsetoetuste saamisel.“

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.12.24, 16:53
Baltic Vianco juht: kui sinikeel siia ei jõua, on oodata Eesti veiseliha nõudluse tõusu
Baltic Vianco on Eesti turul kaubelnud põllumajandusloomadega 18 aastat, selle aja jooksul on sektoris palju muutunud ja muutumas. Tänu usaldusväärsetele partneritele välisturgudel ja headele klientidele kodumaal on ettevõtte juht Janek Mustmaa optimistlik, kuigi Eesti lihaveiste arv on kahe viimase aastaga kahanenud 10 000 ja lammaste arv 20 000 võrra ning üle Euroopa levib lammaste ja veiste viirushaigus sinikeel.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Põllumajandus esilehele