Voore Farmis on kasutusel Eesti targim kombain Claas LEXION 770, mis on jäädvustatud Guinessi rekordite raamatus, sest saavutas ülemaailmse koristusrekordi.
Käisime uurimas, kas asi vastab tõele.
Voore Farmi kombaineri sõnul on masin suurepärane, kuigi töötamise mugavuse poolest oli ka eelmine mudel hea aga antud masina eelis on see, et ta heeder on laiem, 10,5 meetrit, ning teeb seega ära töö poole kiiremini kui vanem mudel.
Voore Farmi juhi Indrek Klammeri sõnul on kombain küll kallis aga samas ikka odavam, kui osta kaks masinat. „Kombaini jõudlus on suurem ja meie suurtel põldudel on asi igati ennast õigustanud,“ sõnas Klammer. „Lisaks on kombainil kummiroomikud, mis tagavad stabiilse liikumise ja vähendavad tunduvalt põllul tallamist. Tänase ilmaga ei ole see probleem aga märja sügise puhul on see oluline.“
Konekesko Eesti ASi CLAASi tootejuhi Marko Mirme sõnul on konkureerivad kombainid võrdsed küll hobujõudude poolest aga hobujõud üksi ei lõika vilja. „Olulisemad on tehnilised süsteemid, mis sellel masinal on vaieldamatult parimad,“ sõnas Mirme. „Kaks sarnast kombaini, veidi erineva varustusega, on tööl ka rukkikuninga Hans Kruusamäe põldudel“.
Vaata fotosid, mis on tehtud Voore Farmi põldudel:
9 fotot
- Viljavõtt Voore Farmi põllul Foto: Meelika Sander-Sõrmus
Seotud lood
põllumajandus.ee soovib õnne ja kordaminekuid Voore Farmile, kel just täitus 20nes tegevusaasta.
Loe, mida peab oluliseks Eesti põllumajanduse esimene tippjuht, Lääne-Virumaa ettevõtja, Voore Farmi juhataja Indrek Klammer.
Teravilja kasvatuse pudelikaelaks on olnud koristamine. Põhjustena nimetatakse peamiselt ebasobivaid koristusilmu ja vihmadest vettinud põlde.
2013. aasta on möödunud Voore Farmides kiirelt. Indrek Klammerit on pärjatud sel aastal Eesti esimese põllumajandussektori tippjuhi tiitliga.
Eesti põllumehed saavad uue ülitõhusa teravilja fungitsiidi, milles sisaldub tipptasemel Inatreq™ active toimeaine – keemia, mis põhineb looduslikult esinevatel mullabakteritel.